Persut elää luulojensa varassa, kuten ennenkin:
Erityisesti perussuomalaisten kannattajissa on ihmisiä, jotka työnsä puolesta kuuluvat työväenluokkaan, mutta jotka mieltävät itsensä keskiluokkaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/perussuomalaiset-rokittavat-ay-liikketta-mita-sak-in-jasenliittoihin-kuuluvat-kannattajat-tasta-ajattelevat/8794726#gs.64o8um
Erityisesti perussuomalaisten kannattajissa on ihmisiä, jotka työnsä puolesta kuuluvat työväenluokkaan, mutta jotka mieltävät itsensä keskiluokkaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/perussuomalaiset-rokittavat-ay-liikketta-mita-sak-in-jasenliittoihin-kuuluvat-kannattajat-tasta-ajattelevat/8794726#gs.64o8um
Vastaukset 21
Vanhimmat
En tiedä mihin luokkaan minä kuulun bruttotulot 92 000 € ja verottomat päivärahat 12700 € päälle.
Olen kuitenkin 98,1 % perussuomalainen
Unohtu mainita 68 000€ pääomatulot.
Hauska vitsi, sillä ei kukaan ole niin tyhmä että äänestäisi persuja noilla tuloilla.
Pakko vaan äänestää ettei tuloja lahjoiteta ilmaiseksi ulkomaille.
Tämä hallitus kyllä hukkaa kansan rahat vaikka ulkomaille, jos jää yli hyville veljille jaetuista.
Persut eivät perusta näkemyksiään aatteen palossa kuten vihervassut. He seuraavat aikaa ja heillä on jalat maassa.
Vihervassut hurmoksessa toimivat kuten toimivat. Aatteen hurmassa.
Ei siinä paljon järkeä kysellä kun aate vie ihmistä kuin virta lastua joessa.
Näinhän se on ollut.
Höpöhöpö persut, voi voi teidän höpönassujen juttuja.
Kun puhutaan näilläkin palstoilla oikeista konkreettisista uhista, persut pesee vihervassut mennen tullen tiedossa. Vihervassut eivät voi muuta kuin syytellä natseiksi ja rasisteiksi.
Ei vihervassuilta saa koskaan kunnollista pätevää vastausta kysymyksiin.
Olen kysynyt että ovatko Tanskan demarit nyt natseja ja rasisteja kun vetävät tiukempaa linjaa kuin Persut edes vaatii maahanmuutossa. Ei tule vastausta. He vaan sanoo että eivät ole, mutta kun Persut tekisivät samaa, täällä sitten Persut ovat rasisteja ja natseja.
Tämä oli vain yksi pieni esimerkki siitä että vihervassuilta puuttuu perustelut täysin. Jotain ne murahtaa natseista, siihen se jää heidän "perustelut".
Aloittajalla on varmasti pahaolo?Ryhdistäydy ja hae rohkeasti apua koska olo voi pahimmillaan johtaa lopulliseen ratkaisuun?Olen todella huolissani teistä!
Pitkittynyt viha on mielisairaus.
Sanoppa tuo Purralle ja Halla-aholle, yms persujen johtoportaassa lihoville agitaattoreille!
Persukset ovat keskiarvoisesti alisuoriutujia pitkälti kaikessa. Minkä takia haluavatkin että kaikilla menee huonommin, nöyrästi nuolevat porvariherrojensa persettä murujen toivossa.
Totta puhut.
Vassarin itku se on parasta musiikkia korville :)
Yksinkertaisella yksinkertaiset huvit.
Perussuomalaiset esittävät, että he alentaisivat sähkön ja polttoaineiden veroja 25 prosentilla.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f5817c21-d232-4618-9abd-df06eedb30d