Tiedonvälitys varsinkin EK-Yle:ssä, on pelkkää DiktaattoriNetanyahun äärifasistisen politiikan, sentimentaalista ihannointia ja nostalgisessa epätodellisuudessa haahuilua. Minkään näköistä YK:nkin perään kuuluttamaa, neutraalia, puolueetonta suhtautumista, ei Suomen ek-medioissa ole havaittavissa.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2023/oct/09/war-netanyahu-liability-must-go-israel-palestine-hamas
https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/10/israel-hamas-war-live-appeals-for-safe-corridor-gaza-toll-goes-past-700
Kyllä Suomessakin ihan omalla äidinkielellä, kuuluisi saada riippumatonta, asiallista tiedonvälitystä, ilman tarkoituksella puolueellisesti, tunteisiin vetoavilla, poliittisilla nyyhkytarinoita sodasta, josta kaikki tietävät mitä se on: siviilien tappamista puolin ja toisin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Aamulehden porvaritoimittaja uhosi vielä: "hamas ei pärjää Israelille" -tyyppistä, täysin lapsellista höpinää, aivan kuin tuossa, molemmin puolin raa´assa sodassa, pärjäisi kukaan muu, kuin kansainväliset pörssirikollisterroristit asebisneksineen.
EK-mediat jäätyneet sentimentaaliseen Israelin äärifasismin nostalgiointiin
6
577
Vastaukset
- Anonyymi
YK:n johto / Gueterrez kehottaneet maailman valtioita, pysymään puolueettomina, eli neutraaleina, suhteessa Israelin ja palestiinalaisten, tai hamasbreivikien välisessä sodassa. Ei näytä Suomen eduskunnan pörssirikollisilta onnistuvan.
- Anonyymi
Sellaista "yhtenäistä länttä", jota pajunköyttä korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, äärifasismissaan koettavat, Suomen kansalle EK-medioissaan tyrkyttää, ei ole olemassakaan, ei edes Israelissa.
https://www.aljazeera.com/features/2023/10/9/fighting-hamas-puts-israeli-protests-on-ice-but-political-divide-remains - Anonyymi
140 palestiinalaislasta tapettu, Israelin sotilaitten toimesta.
https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/10/israel-hamas-war-live-appeals-for-safe-corridor-gaza-toll-goes-past-700 - Anonyymi
Muu maailma syyttää jo yleisesti, Israelin Apartheid-hallitusta, sen ja hamasin välisen sodan aiheuttamisesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18047798/israelin-apartheidia-syytetaan-jo-sodan-aiheuttamisesta-yleisesti-maailmalla
Suomen eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, lainvastainen Neonatsihallitus, antaa tiedonannon Viron kaasuputken pikkuongelmiin liittyen, muttei tuon vakavan sodan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988758/viron-kokoomus-pm-kallas-narahtanut-venaja-bisneksista-eroa-vaaditaan-isosti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18047761/tanska-on-lahettanyt-humanitaarista-apua-gazaan-saarretuille-lapsille
Ehkä on parempikin, etteivät kommentoi, suhmuroisivat kuitenkin. - Anonyymi
Ja sitten tuli FLOPPI, jatkuva kansan sisäisen turvallisuuden murentaminen, lainvastaisilla leikkaamisilla köyhiltä, ja sen jälkeen ulkoisilla uhkakuvilla pelotteleminen, eivät pysty peittämään sitä tosiasiaa, että vakavin uhka Suomelle, on tuo pörssirikollisten neonatsihallitus laittomuuksineen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18048033/neonatsihallituksen-erottamisvaatimuksiin-vastataan-uhkakuvien-liioittelemisella#comment-123586584
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 693113
- 672801
Kela kelaa toimeentulotukia takaisin
Ylen sivulla juttu, kun vähäisen omaisuuden takia peritään tukia takaisin ja uhataan ulosotolla. Jutussa yksi mielenkii1902431Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?412405Kyllä sut varmaan
Aika moni haluaisi, miks sä et halua niitä jotka varmaan purkkiin sut pistäis ettet pääse karkuun411639Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk191530Rakastan sua
Johonkin tämä piti saada purkautumaan, ehkä se jollain ihmeellä välittyy samalla sinun suuntaan ❤️151486- 301345
Työnsin sut aikoinani pois nainen, koska en ollut varma hyväksikäyttäisinkö sinua
Olin varma, että hyväksikäyttäisin sinua, tai että et olisi tarpeeksi kaunis tai kiva minulle, sen takia työnsin sinut p661304- 171286