Neonatsihallituksen erottamisvaatimuksiin, vastataan uhkakuvien liioittelemisella

Anonyymi-ap

Läpinäkyvää, jatkuvaa uhkaileminen ja pelotteleminen, varsinkin kun sisäistä turvallisuutta, ovat vain jatkuvasti heikentäneet, lainvastaisilla leikkaamisilla, jo valmiiksi köyhyysrajan alapuolelle pakotetuilta.

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-gaslacka-i-ostersjon-presstraff-i-finland-om-sakerhetslaget

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

Niin PirHan, kuin muidenkaan veroparatiisi-sote-pörssirikollis"terveydenhoidon", meneltemät ihmiskaupasta alkaen, eivät enää aikoihin, ole kestäneet päivänvaloa, ja kertovat paljon siitä, kuinka heikoissa kantimissa, Suomen sisäinen turvallisuus tällä hetkellä, monin tavoin lainvastaisen, pörssirikollis-äärifasistien Neonatsihallituksen takia on.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

Ei vakuuta myöskään "kirjojen" rustaaminen, kun oikeusministerin tehtäviä, törkeällä tavalla laiminlyönyt, ihmiselämien kustannuksella, ÄärioikeistoRkp:n KorruptioHenriksson, jätti EU:n vakavat varoitukset, Suomen eläkeläisväestön puuttuvasta, taloudellisesta oikeusturvasta, eli äärimmäiseen köyhyyteen pakottamisesta, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen tavoitteella, täysin noteeraamatta.

11

1203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtion ulkoinen turvallisuus, alkaa aina ensin sisäisestä turvallisuudesta. jota Suomessa on heikennetty, lainvastaisuuksiin asti menevillä leikkauksella, jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolella kituuttavilta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548

      Ei nyt vain mene oikein mitenkään, tuon lainvastaisen neonatsihallituksen touhut, uhkailupelottelu-kampanjoineen ja sote-ihmiskauppiaitten "kirja"-tempauksineen.

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mik maa Rauhaa haluaa?

        Sodan, vihan, vastakkainasettelun aikakausi menossa!


    • Anonyymi

      Tuosta se nolo homma vielä urkenee. Ajankohtakin surkein mahdollinen, uhkakuvien luomista mitättömistä pikkuongelmista, olisi pitänyt edes siirtää.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki#comment-123591602

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.aftonbladet.se/nyheter/kolumnister/a/JQ8LRX/israels-utmaning-ar-att-svara-pa-ett-krigsbrott-utan-att-sjalv-bega-ett

      Keitä ovat AutokratiaUsan sotahullut kiihkoilija-ministerit, DiktaattoriNetanyahun kainalossa, se vaalea pikkujässikkä, joka on kuin lentoon lähdössä, jos ei järkevämmät pitelisi ?

      Missä EK-medioista lähi-idän tuntijat, siis aidot tutkijat, ei mitään äärifasisti-sotarikosliiton teekutsuliikkeen, vaan puolueettomat, jotka voisivat kertoa mikä ero on hamasilla ja isisillä, ja kuinka kaikki muslimit ja arabit, eivät kuulu mainittuihin, saati kaikki palestiinalaiset Gazassa, ole hamasin, tai muidenkaan veroparatiisiterroristien takana?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      88
      6435
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      42
      5506
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4319
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      78
      4198
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      73
      3955
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1327
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1167
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1145
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      910
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      288
      833
    Aihe