Orpo kävi nolaamassa itsensä ja vaimonsa maailmalla

Noloa ja outoa käytöstä Orpolta Euroopan johtajien kokouksessa Espanjassa. Orpo siis pyytänyt Espanjan pääministeriä ottamaan kuvan hänestä ja vaimostaan kokouspaikan linnan pihalla.
Ja kuva sitten nopeasti Orpon Istagramiin.

Onko mies paitsi tyhmä niin moukkakin?
Lisäksi kuvissa näkyy selkeästi ettei arvoisan pääministerimme vaimo ole osannut säätää rintalivejään kunnolla, rinnat roikkuvat eri korkeudella.
Noloa.
Miksi meillä pitää olla tuollainen moukka pääministeri, juuri nyt?

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009911772.html
15317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tosi noloa tuo selfieitten ottaminen. Orpon rouva olisi voinut pukeutua tyylikkäämmin. Satiini aamutakki ei kulu tuollaisiin tilaisuuksiin. Tuollainen asu tuo virheet esiin.

Äänestä
  • Orpon vaimon katse myös outo, käykö se jollain lääkkeillä kun silmät killotavat tuolla tavalla pelottavan näköisesti.

    Äänestä

ihan hyvässä sovussahan ne youtube videol kuvia ottaa parillaki eri tavalla, ei onnistunut nyt persujen ja sossu psykopaattien rikos

Äänestä

no ,sen kyl sanon että tuommonen kuvan otto, tuu mun kans sama kuvaa, pentujen hommaa, sory

Äänestä
  • Orpo haluaa niin kovasti nostaa profiiliaan, oli kiire saada kuvapäivitys Instagramiin, että katsokaa, täällä minä olen suuressa maailmassa, tärkeiden ihmisten kanssa.

    Äänestä

Jee

Äänestä

"Lisäksi kuvissa näkyy selkeästi ettei arvoisan pääministerimme vaimo
ole osannut säätää rintalivejään kunnolla, rinnat roikkuvat eri korkeudella."

Minun silmät ei tuollaista asiaa kuvassa näe. Kohtalaisen hyvässä ja timmissä kunnossa on Orpon muijan sääret edelleen.

Äänestä
  • Siinähän se kuva on eilisen päivän Iltasanomissa. Eli jos avaat Iltasanomien linkin, jonka aloittaja laittoi niin kuvassa Orpo vierekkäim vaimonsa kanssa, hyvin epäedullinen kuva, vaimosta etenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Siinähän se kuva on eilisen päivän Iltasanomissa. Eli jos avaat Iltasanomien linkin, jonka aloittaja laittoi niin kuvassa Orpo vierekkäim vaimonsa kanssa, hyvin epäedullinen kuva, vaimosta etenkin.

    Orpon vaimo ei ole kasvoiltaan kaunotar, ei ole ollut edes kaksikymppisenä. Mutta suurin osaa suomalaisista naisista on tuollaisia. Tavallisen näköisiä suomalaisia naisia, ei missejä.

    Sivulla on 2 kuvaa Orpon vaimosta. Orpon 53-vuotiaan puolison rintakalusto ja rintaliivien säädöt on kyllä kuvissa ihan kohtalaisen hyvin kohdallaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Orpon vaimo ei ole kasvoiltaan kaunotar, ei ole ollut edes kaksikymppisenä. Mutta suurin osaa suomalaisista naisista on tuollaisia. Tavallisen näköisiä suomalaisia naisia, ei missejä.

    Sivulla on 2 kuvaa Orpon vaimosta. Orpon 53-vuotiaan puolison rintakalusto ja rintaliivien säädöt on kyllä kuvissa ihan kohtalaisen hyvin kohdallaan.

    Ai niin, kysehän on kokoomuslaisesta poliitikosta ja hänen vaimostaan.
    Jos Marinista tai Krista Kiurusta olisi otettu vastaavanlainen kuva, jossa naisella aivan psyko katse ja rinnat eriparia niin somen persuarmeija olisi revennyt innosta ja herjatulva ei olisi laantunut moneen kuukauteen.

    Äänestä

Pituusero on silmin nähtävä.

Äänestä

Ilta-Sanomat käyttää vähän turhan värittynyttä tekstiä kuvatessaan Orpon selfietä ja Granadan tapahtumin kulkua.

"Se, mitä tapahtui seuraavaksi, nostettiin
tikun nokkaan useassa espanjalaislehdessä."

Todellisuduessa asiaa ei nostettu kriittisesti tai ilkeästi "tikun nokkaan" missään lehdessä. Esimerkiksi Seitz niminen lehti kuvailee tilannetta näin.

"Madrid, Granada.
–Tässä vähemmän muodollisessa tilaisuudessa, ennen asiaan
perehtymistä, saimme nähdä Suomen pääministeri Petteri
Orpon toimesta syntyneen tilanteen.
–Pääministeri Orpo pyysi Pedro Sánchezia ottamaan kuvan hänestä
ja vaimostaan. Sitten hän halusi selfien Espanjan presidentin
ja Begoña Gómezin kanssa. Hän ei ole ollut ainoa, joka on
halunnut vangita näitä muistohetkeä. Britannian pääministeri
Rishi Sunak, Länsi-Balkanin maiden sekä Armenian, Georgian
ja Moldovan johtajilta olivat myöskin kiinnostuneita vastaanotosta."
https://urly.fi/3flg

Kyseessä oli tapaamisen väliaika, epävirallinen hetki. Silloin tällaiset päämiesten keskinäiset kuvaamiset ja jutustelut ovat aivan normaalia.

Äänestä
  • Kirjoitat epärehellisesti. Orpon käytöstä kommentoitiin sarkastisesti, käyttäen sanaa kevytmielinen ja verrattiin mm Zelenskiin.

    "La Vanguardia taas kirjoitti, että kokous jätti historiaan kahdenlaisia kuvia.

    – Niitä, joissa Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi puhuu eurooppalaisten johtajien kanssa, jotta he eivät unohtaisi hänen maansa vaikeaa tilannetta, sekä kevytmielisempiä otoksia, kuten se, jonka pääosassa Suomen pääministeri Petteri Orpo ja hänen vaimonsa Niina Kanniainen ovat, La Vanguardiassa sanaillaan."

    Äänestä

On eroa Mariniin.

Sanna i 😘😘🥰😍😍😘😘🥰 juu.

Äänestä
  • Marin on upea. Ihailtu ja rakastettu.

    Purra on ..inhottu ja halveksittu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Noloa ja outoa käytöstä Orpolta Euroopan johtajien kokouksessa Espanjassa. Orpo siis pyytänyt Espanjan pääministeriä ottamaan kuvan hänestä ja vaimostaan kokouspaikan linnan pihalla.
Ja kuva sitten nopeasti Orpon Istagramiin.

Onko mies paitsi tyhmä niin moukkakin?
Lisäksi kuvissa näkyy selkeästi ettei arvoisan pääministerimme vaimo ole osannut säätää rintalivejään kunnolla, rinnat roikkuvat eri korkeudella.
Noloa.
Miksi meillä pitää olla tuollainen moukka pääministeri, juuri nyt?

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009911772.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu