Tulevaisuudentutkija ennustaa, että Helsingin väestörakenne muistuttaa vuonna 2050 Merirastilaa, jossa 32,7% on maahanmuuttajataustaisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13759091/helsinki-muslimienemmistoinen-2050-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13759091/helsinki-muslimienemmistoinen-2050-
Vastaukset 15
Vanhimmat
Helsingistä tulee ensin Detroit ja sitten Gaza
Hieno tulevaisuus.
Kuinka moni haluaa enää asua helsingissä nyky olosuhteissakaan?
Me muutimme muutama vuosi sitten jo nurmijärvelle ja täälä mieli lepää.
Kun sitten hesassa pistävät hulinaksi niin miten Suomea hallinnoidaan.
Joskus vuosikymmeniä sitten oli joitain skenaarioita että pääkaupunki Riihimäelle, pitäisiköhän kaivaa naftaliinista, mieluummin ennemmin kuin liian myöhään... ai niin mutta nykysuuntauksellahan oli tarkoituskin tuhota Suomi.
Oikeat suomalaiset muuttaa pois hesasta.
Kyllä ne on siihen mennessä levinneet jo muuallekin.
Roadmänien räppilyriikoissa on islamilaista tekstiä, naisten halventamista, väkivallan ihannointia ym.
Suomessa ja Euroopassa vihervasemmistossa on ollut paljon feminismin puolustajia, korkeakoulutettujakin. Onhan heidän täytynyt tietää naisen asema islamissa, ja silti ovat halunneet tämän järjettömyyden leviävän. Ei voi käsittää.
Suomessa on väkimäärään nähden noita eniten jo nyt. Miksi tuolle tielle on lähdetty.
Helsingissä vaikuttaa siis moniarvoinen maailmankyläisyys ja sieltä löytyy mm. venäläisten mafiosojen ja putinin speznazien oma kaupunginosa, muslimien uusi gaza sekä länsiranta, malmö, rinkeby ja rosengård yms.
Kyllähän siinä sitten kelpaa.
Millä matematiikalla 32,7 % muodostaa enemmistön?
Eivätkä kaikki maahanmuuttajat ole muslimeja. Suomeen on tullut maahanmuuttajina paljon enemmän kristittyjä kuin muslimeja - mitä öyhöttäjät eivät tietenkään tiedä.
Niin, mm. venäläisiä ja romanian kerjäläisiä. Jee.
Persumatematiikalla jopa 4% on enemmistö. Kaikki heidän ympärillään on maahanmuuttajia ja muslimeja. Jopa naapurin Pekka koska hänellä ei ole vaaleita hiuksia ja sinisiä silmiä.
Ehdotatko siis ateistista valtiota, vai jonkin muun uskonnon teokratiaa, vai mitä? Ilmeisesti ainakin haluat rajoittaa ihmisten uskonnonvapautta jollakin tavalla?
Ehkä haluaa rajoittaa vain suomessa asuvien ihmisten uskonnonvapautta. Äänestämällä tuo pitäisi siis hoitaa.
A; haluaako suuri enemmistö että uskontoja suomessa rajoitetaan
B mitkä uskonnot suomessa sallitaan ja mitkä kielletään.
Täysi uskonnonvapaus ihmisillä siis edelleen olisi muttei suomessa.
Korkeaa betoniaitaa suosittelisin kehäkolmosen paikkeille, etteivät maahanmuuttajat, vasemmistolaiset ja pridekulkueiden väki leviä muualle Suomeen.
Leviäisi se. Muurin sisäpuolella tulisi ammuskelua ja oikein sellaisia sisällisotia. Tuolla asuvat pyytäisi turvapaikkaa muurin ulkopuolelta ja kansaiväliset lait velvoittaisi antamaan...jolloin paska leviäisi taas laajemmalle.
pridekulkueiden vastustajat pitäisi valaa betoniin tarkotiin yllä
JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA JA LAISKAT AY-LAAKOLAISET AHAH AH AHAH AH A HA