Kaikki kehitysapurahat YK:n kautta

Nyt kun on käynyt ilmi, että osa esim. Suomen maksamista kehitysapurahoista on valunut Hamasille, niin kaikki kehitysapuraha pitää kaikissa maissa ohjata YK:n kautta, joka koordinoi rahojen jaon ja myös valvoo rahojen käyttöä oikeisiin kohteisiin!
YK:lla on valmis organisaatio hoitamaan tämä asia.
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainut kehitysapu, jota kannattaa maapallon ja ihmiskunnan pelastamiseksi antaa , on ehkäisyneuvonta ja ehkäisyvälineet .

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🍑 ­N­­­y­­­m­­­f­­­o­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#180506500

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kun on käynyt ilmi, että osa esim. Suomen maksamista kehitysapurahoista on valunut Hamasille, niin kaikki kehitysapuraha pitää kaikissa maissa ohjata YK:n kautta, joka koordinoi rahojen jaon ja myös valvoo rahojen käyttöä oikeisiin kohteisiin!
YK:lla on valmis organisaatio hoitamaan tämä asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu