Koirien rekisteri ilmoitus

Anonyymi-ap

12

614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoi koiran omistajat! Äly hoi järki älä jätä. Määräaika pian umpeutuu ja piskit rekisteröimättä.

      • Anonyymi

        10 € maksaa koiransa rekisteröinti netissä. Tehty jo ajat sitten . Kai se kymppikin on liikaa rotukoiran omistajalle .


    • Anonyymi

      En aio koskaan ikinä rekisteröidä, enkä maksa senttiäkään. Ei kuulu ruokavirastolle omat asiani

      • Anonyymi

        Mutta koira on silti pakko olla. Se koira pitää ensin siruttaa että voi tehdä rekisteri ilmoituksen. Kaikki lainkuuliaiset rekisteröi lemmikkinsä ihan mielellään eikä laske mitä menettää rahallisesti sen takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta koira on silti pakko olla. Se koira pitää ensin siruttaa että voi tehdä rekisteri ilmoituksen. Kaikki lainkuuliaiset rekisteröi lemmikkinsä ihan mielellään eikä laske mitä menettää rahallisesti sen takia.

        Lainkuuluaiset eli ihmislampaat. Mitä se kenellekään kuulu monta koiraa omistaa, kaikkein vähiten valtiolle. Aletaan samantien siruttaa ja rekisteröidä kaikki lemmikit kultakaloista lähtien. Myös metsäneläimet. Ne voisi myös GPS-paikottaa, voisi laskuttaa aina sen mukaan kenen mailla eläin liikkuu.


    • Anonyymi

      Vesilahdessa taitaa olla koiria ja kissoja enemmän kuin ihmisiä. Jää kunnalta isot rahat saamatta kun ei niitä siruteta ja rekisteröidä. Ei köyhillä ole varaa pitää elukoita kun ei rahat riitä kunnolla edes omiin eväisiin, eli rikkaiden harrastus pitää kotieläimiä.

    • Anonyymi

      Valtion on heti alettava palkata koiratarkastajia, jotka kiertää taloja ja selvittämään jos joku pitää salaa koiraa eikä ole maksanut!

      • Anonyymi

        Rankkuri se pitäisi olla joka veisi sellaiset piskit pakulla löytöeläinpaikkaan joilta ei löydy sirua ja rekisteriotetta.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mites on arvon toverit/ koiraihmiset, onko lemmikki jo rekisteröity ja sirutettu ?????.

      Meidän 3 koirulia rekattu heti silloin kun asia tuli julkiseksi että näin pitäisi toimia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      56
      3726
    2. 45
      3126
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2939
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      39
      2796
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      73
      2390
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1901
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1868
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      121
      1746
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1160
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1141
    Aihe