Koirien rekisteri ilmoitus

Anonyymi-ap

12

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoi koiran omistajat! Äly hoi järki älä jätä. Määräaika pian umpeutuu ja piskit rekisteröimättä.

      • Anonyymi

        10 € maksaa koiransa rekisteröinti netissä. Tehty jo ajat sitten . Kai se kymppikin on liikaa rotukoiran omistajalle .


    • Anonyymi

      En aio koskaan ikinä rekisteröidä, enkä maksa senttiäkään. Ei kuulu ruokavirastolle omat asiani

      • Anonyymi

        Mutta koira on silti pakko olla. Se koira pitää ensin siruttaa että voi tehdä rekisteri ilmoituksen. Kaikki lainkuuliaiset rekisteröi lemmikkinsä ihan mielellään eikä laske mitä menettää rahallisesti sen takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta koira on silti pakko olla. Se koira pitää ensin siruttaa että voi tehdä rekisteri ilmoituksen. Kaikki lainkuuliaiset rekisteröi lemmikkinsä ihan mielellään eikä laske mitä menettää rahallisesti sen takia.

        Lainkuuluaiset eli ihmislampaat. Mitä se kenellekään kuulu monta koiraa omistaa, kaikkein vähiten valtiolle. Aletaan samantien siruttaa ja rekisteröidä kaikki lemmikit kultakaloista lähtien. Myös metsäneläimet. Ne voisi myös GPS-paikottaa, voisi laskuttaa aina sen mukaan kenen mailla eläin liikkuu.


    • Anonyymi

      Vesilahdessa taitaa olla koiria ja kissoja enemmän kuin ihmisiä. Jää kunnalta isot rahat saamatta kun ei niitä siruteta ja rekisteröidä. Ei köyhillä ole varaa pitää elukoita kun ei rahat riitä kunnolla edes omiin eväisiin, eli rikkaiden harrastus pitää kotieläimiä.

    • Anonyymi

      Valtion on heti alettava palkata koiratarkastajia, jotka kiertää taloja ja selvittämään jos joku pitää salaa koiraa eikä ole maksanut!

      • Anonyymi

        Rankkuri se pitäisi olla joka veisi sellaiset piskit pakulla löytöeläinpaikkaan joilta ei löydy sirua ja rekisteriotetta.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mites on arvon toverit/ koiraihmiset, onko lemmikki jo rekisteröity ja sirutettu ?????.

      Meidän 3 koirulia rekattu heti silloin kun asia tuli julkiseksi että näin pitäisi toimia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      84
      3658
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2914
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1384
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe