https://www.iltalehti.fi/smliiga/a/3691a852-928b-4d30-be92-9fefca2812ae
JYP on lukenut sopimuslausekkeita ja siihen vedoten erottanut Lahtisen!
Onko jäkispelaajien hohto kumppanina laantunut?
Ennen jokaisen missin kumppani oli joko nykyinen tai entinen jäkispelaaja!
JYP on lukenut sopimuslausekkeita ja siihen vedoten erottanut Lahtisen!
Onko jäkispelaajien hohto kumppanina laantunut?
Ennen jokaisen missin kumppani oli joko nykyinen tai entinen jäkispelaaja!
Vastaukset 7
Vanhimmat
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/3f2d1c47-d019-40b6-8f5f-223d8bd27a38
Oikeus piti Lahtisen puheita epä uskottavina ja sekavina!
Lahtinen kertoi, että ko. nainen oli kiimassa häneen, koska hän on Jääkiekkoilija!
Kuka tietää mikä lie totuus tässä jutussa
Mutta varmasti tuomareita on painostettu antamaan enemmän raiskaustuomioita suomalaisille kun tilastojen mukaan yli puolet raiskauksista tuomituista on ulkomaalaistaustaisia.
Mutta varmasti tuomareilla on kova poliittinen paine saada tilastoja kaunistettua ja enemmän suomalaisia tuomittua.
Lahtinen kertoi oikeudessa että nainen oli vaatimalla vaatinut häneltä seksiä!
Lahtisen mukaan nainen oli sitten ollut fyysisesti hyvinkin valmis seksiin!
Käräjäoikeus piti noita väitteitä epä uskottavina.
Uhrin ja todistajien lausunnot menivät yhteen puhelinkeskustelujen kanssa. Raiskauksesta epäillyn lausunnot olivat täysin ristiriidassa puhelinkeskustelujen ja todistajien lausuntojen kanssa.
Syyte ei siis tullut sana sanaa vastaan. Vaan raiskauksesta syytetyn Severi Lahtisen sana todistajien lausuntoja ja puhelinkeskusteluja vastaan.
Kaksi vuotta ehdotonta vaatii jo kovan näytön syyllisyydestä. Severi Lahtinen oli jo aikaisemmin saanut vankeustuomion jonka salasi työnantajaltaan.
Lahtinen kertoi oikeudessa että nainen oli vaatimalla vaatinut häneltä seksiä! Todistajien lausunnon mukaan uhri oli uninen ja oli nukahtamaisillaan.
Lahtisen mukaan kaikki naiset haluavat häneltä seksiä, koska hän on jäkis pelaaja!
Lahtisen mukaan nainen oli kiehnännyt häntä koko festarin! Tuota muut paikalla olleet eivät olleet nähneet!