Yksi lupaus on pidetty

Ainoa lupaus poliitikoilta joka on pidetty on se kun euhun liittymisestä äänestettiin ja luvattiin että banaanit tulee olemaan halpoja.

Moni muu hinta on 20 vuodessa noussut mutta banaanit ovat edelleen halpoja!

Kiitos poliitikot kun kykenitte YHDEN lupauksen pitämään!
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Banaanit ovat käyriä,
Eikö mikään direktiivi
Pakota banaanit suoriksi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ainoa lupaus poliitikoilta joka on pidetty on se kun euhun liittymisestä äänestettiin ja luvattiin että banaanit tulee olemaan halpoja.

Moni muu hinta on 20 vuodessa noussut mutta banaanit ovat edelleen halpoja!

Kiitos poliitikot kun kykenitte YHDEN lupauksen pitämään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu