Porilaisuus ja satakuntalaisuus on mielisairautta.
Porissa käydään joukolla maahanmuuttajaperheen kimppuun.
Heidän kotiinsa tunkeudutaan, heidän omaisuuttaan rikotaan, heidän asioitaan hankaloitetaan, heitä myrkytetään kahvioissa ja ruokapaikoissa.
Heidän asioitansa hankaloitetaan tarkoituksellisesti, poliisi ei tee mitään muuta asioille kuin hankaloittaa niitä lisää.
Hyvin sairas sulkeutunut yhdyskunta, täysin maineensa veroinen.
Porissa käydään joukolla maahanmuuttajaperheen kimppuun.
Heidän kotiinsa tunkeudutaan, heidän omaisuuttaan rikotaan, heidän asioitaan hankaloitetaan, heitä myrkytetään kahvioissa ja ruokapaikoissa.
Heidän asioitansa hankaloitetaan tarkoituksellisesti, poliisi ei tee mitään muuta asioille kuin hankaloittaa niitä lisää.
Hyvin sairas sulkeutunut yhdyskunta, täysin maineensa veroinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
EI MENE LÄPI TÄMÄKÄÄN VALEHTELUT ILLITYS, EMME OLE SOSIALITÄTI LUUKULLA NYT
Kumma,kun Porin kaupungin sosiaali virastossa emme tiedä asiasta. Soitin poliisilaitokselle ja heillä ei ole tietoa asiasta
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18056221C
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Porin alueella asuu persjalkaisia maalaisjuntteja. Äänestävät persuja, sekä molisevät itsekseen lompsiessaan eripari raajoillaan.
Tämä on varma tieto, olen niin usein käynyt siellä päin ja nähnyt, sekä kuullut sen.
Porilaiset on parhaita! Joka muuta väittää, se valehtelee!
Porilaiset on junttia sakkia. Ja sisäsiittoisia.
Silti porilaiset tuntevat jotain sairasta ylemmyyttä muita kohtaan vaikka koko muu Suomi pitää niitä ihan helvetin outona sakkina.
Ja porilaisen mielestä vika on aina muualla kuin peilissä.
Hehe käy ensikerralla paskalla se helpottaa ja muista imeä sormesi puhtaaksi
Haha Raumalainen
Maahanmuuttajaperheen lapsia pahoinpidellään koulumatkalla, perheen autoja rikotaan öiseen aikaan, poliisi ei tee asialle yhtään mitään, vaikka kyseessä jo yli 10 vuotta maassa asunut yrittäjäperhe, joka ei loisi yhteiskunnan tuilla vaan elättää itse itsensä.
Joku pätevä syy varmastikin silloin on. En usko että ei olisi. Tietääkö joku mitä "kaikkea" ko. mamuperhe Porissa oikein touhuaa?
Aina on koulukiusaamisenkin syy uhrissa.
Mistä ne mamut on Suomeen tulleet?
Mistä syystä (mitä kiusaamisen yhteydessä sanotaan)?
Miks työntää nokkaansa joka asiaan?
Onkohan Pori ainoita paikkoja Suomessa, joissa maahanmuuttajaperheitä vainotaan? Muualla se taitaa mennä päinvastoin.
Haha hehe..Hyvä Pori...ja nehän voi lähteä takas kotiaan mistä ovat tulleetkin
Kannattaa siis muuttaa vähä helvetin äkkiä pois ja tehdä samalla palvelus Porille.
On pahalla mallilla itsetunto kun ei ilkeä itseään peilistä katsoa, vaikka koko Suomi tuntee ja puhuu porilaisuudesta ja jälkeenjääneisyydestä.
Porilaisilla on heikko itsetunto. Ilmenee juuri naurettavana egoiluna ja muiden painamisena alas.
Ne aniharvat normaalin älykkyyden omaavat porilaiset muuttavat sieltä pois heti kun kykenevät. Esimerkiksi kaikkia porilaisia julkkiksia yhdistää se, että ovat lähteneet pois Porista. Ehkä siksi ne onkin pärjänneet elämässä.
Kateellinen Raumalainen
Sekavaa ja omituista on.
Olemme kohta kaikki sairaita, kun joka puolella on viha ja katkeruus päällimmäiset tunteet ja kaiken lisäksi eletään tunteella, eikä kyetä hallitsemaan niitä.
Pori on kaikella tavalla outo paikka, Porin huono maine on ansaittu.
Pori on sellainen alemman keskiluokan white trash -kaupunki. Matalasti koulutetut ja älyllisesti heikkolahjaiset porilaiset vihaavat kaikkea erilaista ja muualta tullutta. Porilaiselle jo naapurikunnasta tullut on muukalainen.
Ylipäätään todella juntti paikka. Väkivaltaa ihannoidaan ja poliisi on täysin välinpitämätön tutkimaan rikoksia. Porissa esimerkiksi polkupyörät lähtee varkaiden matkaan vaikka keskellä päivää kun ei niitä kukaan viitsi tutkia.
Suomen persereikä.
Haha luuseri Raumalainen
Älä anna väärää todistusta.
Totta joka sana. tänäänkin kun ulkoilutin koiraani niin puistoissa oli somalien irtopäitä siellä täällä. Oli se kamalaa katseltavaa.