Kenellä on motiivi yrittää kääntää huomio Härsilään? Tietenkin oikealla murhaajalla!
Härsilähän sitä ei ole voinut tehdä, koska istui samaan aikaan pubissa ja on sieltä lähdettyäänkin todisrettavasti ollut koko ajan jonkun seurassa.
Kenelläkään muulla ei ole minkäänlaista motiivia syyttää Härsilää, paitsi tietysti oikealla murhaajalla, joka sinnikkäästi koko ajan kääntää keskustelua pois itsestään!
Tämä nettikirjoittelija on otettava kiinni ja pantava selliin niin kauaksi että tunnustaa tekonsa tai vaihtoehtoisesti esittää alibinsa todistajineen, että missä hän on ollut tapahtumahetkellä.
Härsilähän sitä ei ole voinut tehdä, koska istui samaan aikaan pubissa ja on sieltä lähdettyäänkin todisrettavasti ollut koko ajan jonkun seurassa.
Kenelläkään muulla ei ole minkäänlaista motiivia syyttää Härsilää, paitsi tietysti oikealla murhaajalla, joka sinnikkäästi koko ajan kääntää keskustelua pois itsestään!
Tämä nettikirjoittelija on otettava kiinni ja pantava selliin niin kauaksi että tunnustaa tekonsa tai vaihtoehtoisesti esittää alibinsa todistajineen, että missä hän on ollut tapahtumahetkellä.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Nyt olisi saatava tietää kuka tämä syyttelijä on, että löydettäisiin silminnäkijöitä hänen liikkumisilleen, onko pyörinyt Lapuahovin kulmilla ja onko hänen käyttäytymisensä muuttunut murhan jälkeen?
Valtakunnansyyttäjä tai aluesyyttäjä syyttää.
Murhaajallakin on sananvapaus.
Seli seli. Kyllä me tiedämme kaikki kuka on Oikea syyllinen..
Kuka tai ketkä suojelevat tekijää harhauttamalla. Tekijä on jo tiedossa, mutta lopullinen näyttö puuttuu vielä.
No kuka. Sano kuka on tämä murhaaja joka kääntää aina jutun härsilään? Se on rikos jos et sano vaikka tiedät!
Kysy poliisilta kuka on
Nimeltä mainittu henkilö
Tutkinnan tässä vaiheessa ei kannata nimeä paljastaa. Tekijän nimi tulee julkisuuteen aikanaan. Murha ei vanhene koskaan.
Harhauttamisyritykset paljastavat oikean syyllisen. Murhaaja suoltaa tänne tekstiä joka päivä aamusta iltaan. PIDÄTTÄKÄÄ SE PIAN!
Missä on tapahtunu murha?????
Murhaaja yrittää saada Rasmuksen murhasta syyt poliisin niskoille, vaikka hänellä on vahva alibi.
Vain murhaaja voi tietää että Rasmus on murhattu, niin on helppo laskea yksi plus yksi että syyttäviä kirjoituksia naputteleva on itse syyllinen.
Jotkut meistä syntyvät tappajiksi.
Lapualla on tapahtunut murha viime vuoden marraskuussa ja se on vielä selvittämättä.
Olisko vieläpä sellaasta selliä, kuin siinä sarjakuvas, missä roistot istuu pallo jalassa tiilillä vuoratussa sellissä, jossa pieni kalteri ikkuna, ilman ikkunalasia, niin että joku voi heittää viilan siitä tupiin.
Giljotiini löytyy.
Onko Lapualla giljotiini?
Omatekoinen on.
Lapualla on Lapuan laki. Se on oikeudenmukainen ja se toimii.
Murhaajaksi paljastuukin sarjasyyllistäjä joka tälle palstalle suoltaa sinnikkäästi vajaalla taidollaan tekstiä. Jo pelkästään ala-arvoinen kirjoittamisen taito on johtolankana vahva. Tämän henkilön jäljille on helppo päästä.
Kaikki jäljet johtavat sylttytehtaalle Poutuntielle.
??? Kuka se siellä sylttyä valmistaa?
Ei mitään nimiä vielä julkisuuteen, kun epäilty on vielä vapaalla jalalla ja voi kadota kuin Rasmus.
Ei epäillyn nimeä vielä julkisuuteen, koska epäilyt on vielä vapaalla jalalla ja voi kadota kuin Rasmus.
Lapualaiset odottavat täydellistä tunnustusta tekijältä, jonka henkilöllisyys on lähes kaikkien tiedossa.
Onko mahdollisia kiinniottoja ja pidätyksiä tiedossa Rasmus Takaluoman murhatutkimuksissa tällä viikolla ?
Aika vangitsemisoikeudenkäyntiin alkaa olla käsillä.
Ensin Suomen rikoslaki ja sitten Lapuan laki.
Syyllinen ei tule pääsemään helpolla teostaan.
Kenellä on motiivi valheellisesti väittää, ettei se ollut henkirikos?