HS kertoo päivityksen ruotsista

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009925997.html

näistä ei saanut suomessa pelätä eikä puhua?

Muistatteko mitä halla-aho sanoi mm vuonna 2019?
6266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mutta edelleenkään ei kerrota että kyseessä on muslimi mamut

Äänestä

Kuka siellä hesarissa vaihtunut 🤣 ei tällaista saanut ennen kirjoittaa

Äänestä
  • ällyhä moktar humppaa

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    ällyhä moktar humppaa

    Vallonialainen sanomalehti Sudinfon mukaan Brysselin ampumisen tekijän väitetään huutaneen ”Allahu akbar”, joka on arabiaa ja tarkoittaa Jumala on suurin. Hän ampui uhreja aseella skootteristaan.

    Äänestä

  • nyt on uutisoiti muuttunut 🙂 kerrotaan suoraan eikä kierrellä ja kaarrella 🤔
    Aamun ylen uutisissa sanottiin asiat suoraan siitä jalkapallo jutusta 🙂🙂🙂

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009925997.html

näistä ei saanut suomessa pelätä eikä puhua?

Muistatteko mitä halla-aho sanoi mm vuonna 2019?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu