Kaikki on Jumalasta kotoisin.

Anonyymi-ap

Jos väität muuta, et usko Jumalaan. 🙂

20

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs jos annuakit osittain loi meidät? 😏

    • Anonyymi

      NIINHÄN SE ON...........
      MIKÄPÄ EI VALMIISSA MAAILMASSA OLE ELÄISSÄ, SITÄ SE EI MUUTEN MARTTI AHTISAARI TIENNYT. AHNE OLI, LIHAVAKIN AFRIIKASSA, LENTOKONEESEEN PERSIISTÄ TYÖNSIVÄT AVUSTAJAT, ETTÄ PÄÄSI KYYTIIN. EI MITÄÄN SAANUT RAUHAN VARJOLLA ....., KUIN SOTIA JA PAHUUTTA. ILMEISESTI EI OLLUT SIUNAUSTA TYÖLLE.
      SITÄKÄÄN AHTISAARI RAUKKA EI TIENNYT, ETTÄ KAIKKI OVAT EDELTÄÄSIN OHJEMOITUA........... HAAA............HAAAAAAA..... HALOSEN PÖLJÄ LUULI, ETTÄ KOMMUNISMI DDR:STÄ SOPII MALLIMAANA SUOMEEN...................
      MIKSI GREETA THUNBERG EI MENE UKRAINAAN ESTÄMÄÄN SAVUN TULOA, NIIN EI TAIRTTES TALUTELLA. KOIVISTO SANOI, SOSSUTA KÄYVÄT RAHAA JA TARTTES TEHDÄ JOTAIN

    • Anonyymi

      Loiko jumalanne Neanderthalin ihmiset ja kaikki aiemmat ihmisrodut?

      • Anonyymi

        En ole Neanderthalilainen, niin en osaa vastata. Minä olen Kristallinen, tuo toinen on indicolainen ja on täällä muitakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole Neanderthalilainen, niin en osaa vastata. Minä olen Kristallinen, tuo toinen on indicolainen ja on täällä muitakin.

        Meissä kaikissa on kolmisen prosenttia neandertaalilaista. Paitsi Saharan eteläpuolisissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meissä kaikissa on kolmisen prosenttia neandertaalilaista. Paitsi Saharan eteläpuolisissa.

        Aivan, mutta se ei ollut vielä vastaus kysymykseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan, mutta se ei ollut vielä vastaus kysymykseen.

        Aihe on niin monimutkainen, että vain itse Jumala tietää. 🙂


      • Anonyymi kirjoitti:

        Aihe on niin monimutkainen, että vain itse Jumala tietää. 🙂

        Ei ollenkaan monimutkainen, vaan ihan tavallista panotiedettä. Kysy isiltä ja äidiltä miten lapsia tehdään.


    • Anonyymi

      Itse oma kohtaisesti voin sanoa että jumala ei ole kuunnellut rukouksiani vaikka kuinka olen apua pyytänyt. Olen menettämässä uskoni häneen. Ei häntä kiinnosta yhden ihmisen kohtalo.

      • Anonyymi

        No ei kiinnostanut edes holokaustin uhrit.


    • Anonyymi

      Mistäs jumala on kotoisin?

      • Anonyymi

        Hanurista.


    • Anonyymi

      Ihmiskunnalla on ollut satoja jumalia.
      Onko niillä kaikilla oma taivas valtaistuimineen.

    • Anonyymi
    • Luoja-Jumalaa ei ole olemassa.
      Maailmankaikkeus miljardeine galakseineen on syntynyt joskus, hyvin hyvin kauan sitten. Luonto ja Jumala ovat sama asia.

    • Anonyymi

      Sikäli mikäli raamattuun on uskominen niin juutalaisten "jumala"joka itse asiassa on vain herra sebaot niin sen löytää paavalin toisesta roomalaiskirjeestä.Se taas löytyy uudesta testamentista.

    • Anonyymi

      Täällä Pohjolassa oli Thor,Frei ja Oden jumalia ennen.

    • Anonyymi

      Väitän muuta!en usko hömpötyksiin ja näkymättömiin tarujuttuihin!

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      64
      5690
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      107
      3575
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      57
      3448
    4. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      5
      2673
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      93
      2672
    6. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      74
      2530
    7. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      13
      2430
    8. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      42
      2404
    9. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      86
      1967
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      341
      1907
    Aihe