Kumpi on vaarallisempi despootti Putin vai Halla-aho?

Putin pyrkii laajentamaan valtaansa polkemalla demokratiaa pyrkii käytännössä yksipuoluejärjestelmään.
Halla-aho yrittää samaa mutta vähän maltillisemmin. Pyrkimys on sama.
23212
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Entä Sanna, joka lähti oligarkkien, siis Putinin hommiin.

Äänestä
  • Älä nyt hulluja puhu. Hän on ainoa näistä mainituista joka kannatti demokratiaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Älä nyt hulluja puhu. Hän on ainoa näistä mainituista joka kannatti demokratiaa.

    Juu, oligarkit ja saudit onkin demokraattisuudestaan tunnettuja 🤪🤪

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Juu, oligarkit ja saudit onkin demokraattisuudestaan tunnettuja 🤪🤪

    Mutta onhan Sannalla hienot reikäfarkut.

    Äänestä

  • Laita persu linkki todisteeksi huuhaallesi

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Älä nyt hulluja puhu. Hän on ainoa näistä mainituista joka kannatti demokratiaa.

    Super Sanna kannattaa jihadismia…
    Super Sannalla on islamilainen ihmiskäsity ja arvopohja…

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Super Sanna kannattaa jihadismia…
    Super Sannalla on islamilainen ihmiskäsity ja arvopohja…

    Mikä , mitä ihmettä kirjoittelet, oletko venäjän trolleja?

    Äänestä

Avaajalle ! Olet psykiatrisen hoidon tarpeessa! Hakeudu nyt kiireesti hoitoon ennenkuin tautisi etenee tahdonvastaisen hoidon tasolle!

Äänestä
  • Turha tuhlata yhteiskunnan rahoja.

    Äänestä

  • Voiko demariudesta irtaantua parantua, kun islamistakaan ei voi irtaantua ja parantua ilman seuraamuksia?

    Äänestä

Veikkaan Marinia.

Äänestä

– Vaikka Suomella ei nyt ole käytännössä poliittisella tasolla Venäjä-suhdetta, on muistettava, ettei Suomi ole koskaan omilla toimillaan pyrkinyt provosoimaan Venäjää. Päin vastoin Suomi on aina pyrkinyt tilanteeseen, että pystyttäisiin vähintäänkin dialogiin ja jopa jonkinlaiseen yhteistyöhön.

tuhosimme ylpeyksissämme keskusteluyhteyden
tulee unohtaa provot, niitähän ei koskaan ollutkaan, eihän
oikeasti voidaan sittenkin olla kavereita, koska se sijaissotammekin meni todellisuudessa päin persettä

...ja perään rouua valtoselle:

Pahimmat vihollisemme ovat omassa keskuudessamme ne, jotka itsekkäistä syistä ovat valmiit uhraamaan kansakunnan elinedut ja ne ne, jotka jatkuvasti ja toistuvasti julistavat totuutena sitä, minkä tietävät VALHEEKSI.”

Äänestä

Minä tykkään jussin älykkyydestä. Tilannetajunsa on kehitysvammaisen tasolla. Mutta terävyytensä kyllä suoraan tier 1:stä.

Jos vähän niitä sosiaalisia taitojaan eka hiois, ois todella loistava poliitikko, ja jopa kansanjohtaja.

Pihalla sataa lunta. Lumet suli, eskalaatiot sotapaskoille alkoivat, lumet tuli ja sota meitä vastaan kansakuntana - alkoki jo, eikös vaa.

3+ vuotta yritin sanoa, edes täällä si, kui noi välttää tai edes iskunvaimentaappi..

Luoja tietää, et minä todella yritin

:((

huoh..

No joo. On mitä oli ollakseen. :(

Äänestä
  • Hitleriä se muistuttaa jos tällainen vertaus sallitaan.

    Äänestä

räh röh karjuu putki nisti lähtiessään Ykrainaan toteuttamaan Putinin tahtoa. Kuolema on suuri mahdollisuus.. sius Outi nille.

Äänestä

Ootsä pihalla? Putin tapattanut miljoonia, satoja tuhansia laittanut linnaan, aloittanut kymmeniä sotia, on Euroopan rikkain( 400-500milj.) myrkyttää, hamuaa toisten kalsareita, tarjoilee terätettyä teetä, jne.
Mihinkään näistä ei ole Halla-aho syyllistynyt.
Mikä tässä on sinulle vaikeaa?

Äänestä
  • Niin ei vielä.

    Äänestä

Ai Super Sannan muslimiveljeskunnan jihadismin kannattaminen on nyt jo demokratiiakin!
Eiköhän se Tawja kumppaneineen ollut niitä oikeita Putinisteja…

Äänestä

No emmeköhän mekin vielä päästä tutustumaan tähän. Super Sannan ja kehitysmaamuslimeiden arvopohjaan ja ihmiskäsitykseen kuten ruotsin demareiden islamilaisessa kansankodissa…

Äänestä

Mistä tiedät? Oletko ajatustenlukija? Media on epäluotettava.

Äänestä

Kukahan tekee päivän typerimmän aloituksen? Tämän aloittaja on vahvoilla siinä.

Äänestä

Hullu kuin persu -sanonta viittaa Halla-ahoon ja opetuslapsiin.

Äänestä

Putinin ja Halla-ahon erona on ainakin se, että toinen heistä ei ole pyöveli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin pyrkii laajentamaan valtaansa polkemalla demokratiaa pyrkii käytännössä yksipuoluejärjestelmään.
Halla-aho yrittää samaa mutta vähän maltillisemmin. Pyrkimys on sama.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu