Jos haluat laatulihaa

niin valitse Snellman,in kasleria.

Ruoka | Suvi Sipponen löysi lihaköntistä ällöttävän yllätyksen: ”Hirveä mäski”:

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009932167.html
9256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Tuosta meillä tehdään lihakeittoa. Joskus jauhetaan ja tehdään lihamakaronilaatikkoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tuosta meillä tehdään lihakeittoa. Joskus jauhetaan ja tehdään lihamakaronilaatikkoa.

    oliko Laila Snellman laadun tae mallitoimiston suomalaisten mallien johtajana?

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Teo_Snellman

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    oliko Laila Snellman laadun tae mallitoimiston suomalaisten mallien johtajana?

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Teo_Snellman

    nyt siis puhutaan RKP-vallasta Suomessa...

    Äänestä

Nämä löydöt ei kerro muusta kuin sabotöörisoluttautujista suomen ruokatehtaille.
Tästä varoitettiin vuosina 2015-2016 mutta ketään ei kiinnostanut.

Näin eliitti tuhoaa itse omat firmansa kun haluavat epäluotettavia ulkomaalaisia halpoja työntekijöitä.
Onneksi olkoon!

Äänestä

Minä haen laatulihani paikallisesta kuppilasta.

Äänestä

Snelman on ollut minulla boikotissa jo pitkään. Talo ratsastaa ihmisten perusteettomilla peloilla natriumglutamaattio ja GMO tuotteita kohtaan.

Äänestä
  • perusteettomilla?

    itse boikotoin kaikkea ruotsalaista ja muutakin ulkomaista teollisuutta Suomessa- paitsi venäläistä- koska venäläiset ei ole täällä ryöstämässä Suomea.

    paitsi Hanhikivi, mutta ydinvoimalat on rikollinen tuhotoimi kaikkialla maailmassa jokapaikassa USA-EU-Venäjän bisnes...

    Äänestä

Nykyään ei liene mikään ongelma kuvata koko tuotantoprosessi ja tallettaa materiaali vaikkapa kuukauden ajaksi. Näin ongelmatapauksessa saataisiin tarkka tieto siitä, mitä on tapahtunut pakkaukselle x paikassa y aikaan z.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

niin valitse Snellman,in kasleria.

Ruoka | Suvi Sipponen löysi lihaköntistä ällöttävän yllätyksen: ”Hirveä mäski”:

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009932167.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu