Päijät-Häme 16 johtajaa jotka tienaavat yli 8 000 e kuukausi
156 480 e kuukaudessa
1 877 760 e vuodessa.
+ lukematon määrä pienpalkkaisia johtajia.
Onko mitään järkeä maksaa monta miljoonaa pukumiehille ja jakkupukunaisille kun arvokasta työtätekevät hoitajat saa mitättömän vähän verraten johtajiin.
Ei ihme ettei rahat riitä sen jälkeen kun johtajien palkat maksettu, potilaista ei niin väliä kun aina voi nostaa käyntimaksuja..
Kiitos Sanna Marin että runnoit soten läpi vain johtajat kiittää, myö muut ei käsitetä että tällainen sotku on aikaan saatu ja vielä siirretty terveyskeskuspalvelut keskussairaaloiden tehtäväksi.
En enää ihmettele että rahat loppuu kun Päijät-Häme ei ees ollu kalleimmasta päästä sote alueita.
Sote Päijät-Häme johtajien palkat
4
201
Vastaukset
- Anonyymi
Nämä säästötoimet johtavat automaattisesti siihen, että terveyskeskuspalvelut sijoitetaan isojen kaupunkien yhteyteen isommiksi sotekeskuksiksi kuten Satakunnassa suunnitteilla. Se, tuleeko säästöjä, kun kotona kaatuneita vanhuksia kuskataan jatkuvasti ambulanssilla ja Kela-taksilla kymmeniä kilometrejä näihin sotekeskuksiin, jää nähtäväksi. Palveluja se ainakin huonontaa merkittävästi, toisaalta niitä säästöjä, joita hallitus vaatii ei ole mitenkään mahdollista saavuttaa muulla tavoin.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18060417k
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Jos johtajat tarttuisivat oikeasti ongelmiin, kuten siihen, että ennen kaikkea panostetaan henkilökunnan työolojen parantamiseen ja vasta sitten pokkailtaisiin poliitikoille, niin palkat olisivat ansaittuja. Nykyisin vaan nämä johtajat heittävät henkilökuntansa susille, kuten oli nähtävissä hoitajien lakon aikana monella HV-alueella. Hajoita ja hallitse on taktiikka jota noudatetaan ja hyvin ovat onnistuneet tehtävässään, kun seuraa esimerkiksi lääkäreiden palkkojen aiheuttamaa ja lääkärien persoonaan menevään kritiikkiä viime aikoina.
- Anonyymi
Kunpa nuo vastaisi puhelimeen sihteerinsä välittämänä edes Selvinpäin !!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1069616
- 494711
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421961- 241660
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131401Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401329Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54937Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30913Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31912