Yli 1000 muistu Hakunilan uhreja

Ei ainuttakaan kantasuomalaista paikalla. Olisivatko päästäneet edes?

Eikö tämäkin ole jo käänteisrasismia
4116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jep

Äänestä

Naisia ei paljon näkynyt joukossa, eikö heillä ole lupa poistua kotoa edes hautajaisiin?

Äänestä

Kelassa on ollut hiljainen päivä...

Äänestä

Järjetöntä, onko tuo yksi suku? Suomalaisten hautajaisissa on vain lähisuku, ei koko uskonlahkoa.

Nää on vaarallisia ryhmiä. Suomen kantaväestö ei varmasti saisi tollasta järjestää ellei kyseessä ole presidentti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ainuttakaan kantasuomalaista paikalla. Olisivatko päästäneet edes?

Eikö tämäkin ole jo käänteisrasismia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu