Sanotaan että suomalainen mies haisee hielle, pierulle ja viinalle. Tämä kuulostaa sille punaniskajuntille, josta Irwin lauleskeli rasistisessa laulussaan.
Löytyy myös peräkamarin aikamiespoika, joka elää äidin täyshoidossa ja käyttää valtaosan elämästään pornoon ja itseään menestyneempien kadehtimiseen.
Saita itara, jolla on hilse hartioilla, paikatut tai muuten risaiset vaatteet. Hygieniaakaan ei säästämisen vuoksi voi noudattaa. Lähelle ei voi mennä haisujen takia. Aina kaikki raha säästetään ja mitään ei osteta.
Lipevä veikko, joka kehuu itseään ja saavutuksiaan. Saattaa puhua mukavia jos siitä on itselle hyötyä. Joskus voi ostaa kukkasia jos voi jotenkin niiden saajasta hyötyä.
Varmaan on joku neutraalimpikin tapaus, mutta näilläkin on usein suuri kateus niitä kohtaan joilla on omaa silmää miellyttävä kumppani tai parempi auto.
Listaa saa jatkaa. Mikäs näistä sinä olet?
Löytyy myös peräkamarin aikamiespoika, joka elää äidin täyshoidossa ja käyttää valtaosan elämästään pornoon ja itseään menestyneempien kadehtimiseen.
Saita itara, jolla on hilse hartioilla, paikatut tai muuten risaiset vaatteet. Hygieniaakaan ei säästämisen vuoksi voi noudattaa. Lähelle ei voi mennä haisujen takia. Aina kaikki raha säästetään ja mitään ei osteta.
Lipevä veikko, joka kehuu itseään ja saavutuksiaan. Saattaa puhua mukavia jos siitä on itselle hyötyä. Joskus voi ostaa kukkasia jos voi jotenkin niiden saajasta hyötyä.
Varmaan on joku neutraalimpikin tapaus, mutta näilläkin on usein suuri kateus niitä kohtaan joilla on omaa silmää miellyttävä kumppani tai parempi auto.
Listaa saa jatkaa. Mikäs näistä sinä olet?
Vastaukset 111
Vanhimmat
Pitäisi järjestää sellainen kurssi suomalaisille miehille, että oppisivat elämään ihmisiksi. Hygieniaa, käytöstapoja ja myönteistä sosiaalisuutta. Ei sitten olisi niin paljon syitä kadehtia muita.
Junterot ei ehkä ole niitä kaikkein oppivaisimpia.
Hampaiden hoito on myös tärkeää. Jos lähtee hakemaan netin kautta miesseuraa, kannattaa varmistaa että onko tällä tyypillä omat hampaat.
Merkkipäivänä näille romeoille voi lahjoittaa hygieniapakkauksia, koska nämä urhot pitävät hygieniaa naismaisena ja pahaa hajua pidetään miehekkäänä.
Kysyisikkö siis suoraan netissä "onko omat vai tekarit" vai sitten eka treffeillä työntäisit sormes ukon suuhun?
Pyytäisin lähettämään hammastahnahymykuvia monesta kuvauskulmasta. Kyselisin hammastenhoitorutiineista. Siinähän sitten tulisi ilmi erilaiset tekniikat, onko sitten kyse omien hampaiden harjaamisesta vai tekareiden jynssäämisestä.
Minkälaisten miesten kanssa olette tekemisissä.Käyn kaksikertaa päivässä suihkussa,käytän dödöä,ja Bossia ja vaihdan joka päivä alkkarit ja sukat.Pesen hampaat kahdesti ja käytän hammaslankaa.Meillä esim töissä eräs nuori nainen haisee niin pahalle,että tiedän kuka on viimeksi käyttänyt hissiä,hajun perusteella.
Onkos sulla vilkku hampaat stubbion tapan
Alex sillähän vilkku hampaat
Lienet melko nuori. Haisevat kerran viikossa saunaan tyyliset suomalaismiehet ovat katoavaa kansanperinnettä. Nuoremmat voisi käyttää hajutonta dödöä..
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180643404
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Suomalainen mies kaipaa kehumista. Hän on hyvin perso kaikenlaiselle imartelulle ja ne nousevat hänellä herkästi päähän.
Pitäisi olla jotakin kehuttavaa.
Onko taas huono päivä? 🤣🤣🤣🤣
Kuule ryyppy auttaa tai muutama pullo😂
Eihän toki. Täällä on oikein hyvä päivä. Keitän hyvät kahvit ja sitten taas näppäimistö laulaa... 👻
Viherpunikku taas katkerana. Pakko kuitenkin suoltaa aamusta iltaan kaikkea negatiivista suomalaisista ja varsinkin miehistä.
Meni tuo puoluearvelusi ihan metsään. Miksi itse kirjoitat katkeria hyökkäyksiä naisia kohtaan. Naista kuuluu pitää kuin kukkaa kämmenellä. Mutta tätähän ei juntero tiedä.
Suomalaiset nykynaiset on suurinosa feministejä, joten kuin kukkaa kämmenellä sellaiset eivät ansaitse, vaan paremminkin, kuin ilotyttöjä bordellissa, sopii heille.
Sehän älätää keneen kalika osuu.
Mieti itse, jos juttu osuu kohdalleen. Vaikeaa sitä huumorilla ottaa.
Minä olen tanakka, punakka ja hanakka, eli perisuomalainen Mies.
Kuulostat rehelliselle ja itseesi oikealla tavalla myös humoristisesti suhtautuvalle. Onnittelen.
Onnellinen mies
Olis varmaan hirveetä olla nainen. Jumalalle kiitos.
Taidat liikkua paljon matalasti koulutettujen ihmisten parissa, jos et tiedä muita ihmistyyppejä?
Vai oliko tarkoituksesi vain vähän provoilla?
🤣🤣🤣
Ei se aina ole kiinni koulusivistyksestä. Saitoja, epäsiistejä ihmisiä on myös lukeneemmissa. Eikä se, että joku on päntännyt muutaman kirjan, tee ihmistä paremmaksi. Vaikka on kuinka lukenut ihminen niin voi olla niin ettei siellä päässä ole oikeastaan mitään. Joskus vähemmän koulutetussa ihmisessä voi olla sydämen sivistystä.
Toisaalta on hienoja ihmisiä niin koulutetuissa kuin kouluttamattomissa. Mutta se ihmisluonteen hienous saattaa olla kätkössä ja vaatia kovin paljon työtä, johon moni ei jaksa ryhtyä.
Ihminen voi olla tyytyväinen vaatimattomiinkin oloihin. Toisaalta joku voi aina vaan haluta lisää vaikka elämä olisi ihan mallillaan. Kumpiko näistä sitten on elämäänsä tyytyväisempi? Ei niinkään ne olosuhteet vaan niihin oikealla tavalla suhtautuminen ratkaisee.
Kaikki riippuu lopulta siitä, mitä elämältä haluaa. Nykypäivänä monilla on parisuhteen suhteen erittäin epärealistisia oletuksia. Tämän voin todeta, kun on nyt tullut oltua saman naisen kanssa yhdessä kohta 35 vuotta.
Onneksi olkoon. Hieno saavutus nykypäivinä. Onnea vaan jatkossakin. 🌹
Kiitos.
Toivottavasti sinäkin löydät itsellesi sopivan kumppanin, jos sellaista olet etsimässä.
No kuule. Ei koulutus takaa mitään. Tunnen enemmistönä kouluja käymättömiä ihmisiä, jotka on sivistyneempiä kuin ne koulutetut. Ihan kuule joka päivä näen sen eron. Joten mielummin haenkin seurani niistä kouluttamattomista sivistyneistä, jotka osaavat myös keskustella laaja-alaisesti asioista toisin kuin koulutetut, joiden keskustelutaidot on vain siinä, mihin ovat kouluttautuneet eli ovat tosi tylsää sakkia.
En tunne yhtään epäsiistiä miestä.
Mikä estää järjestämästä asiat niin, että saa mitä haluaa?
Kyse onkin siitä, miksi juuri sinä törmäät kuvatunlaisiin miehiin. Muut eivät.
Joiltakin se onnistuu ja joiltakin ei. Kuten totesin, osalla ne toiveet ovat epärealistiselta pohjalla. Se epärealistisuus voi puolestaan koskea omia ominaisuuksia tai toiselta vaadittavia.
Et ole tainnut törmätä ihmisiin, joilla on ongelmia elämänhallinnan kanssa.
Onko sinulla ehkä puuttuva hajuaisti tai nenä jatkuvasti tukossa esim. allergisen nuhan takia.
Ihan kaikkea mitä haluaa ei pidä saadakaan, varsinkin jos haluaa pervoja ja laittomia asioita. Itse en tällaisia halua, mutta tämä tiedoksi niille joilla moraali on venyvä käsite.
Olen hilsehäiskä. Haisen kompostille.
No käy vihervasuri edes joskus suihkussa!
Suomalainen mies vastaa:
Olen itä-helsingissä kasvanut. Jo nuorena tein päätöksen, että tulen pärjäämään omin avuin.
Kävin koulut kasakoulusta tiedeyliopistoon asti.
Olen myös valveutunut sosiaalisissa asioissa ja olen ollut erittäin pidetty tanssipartneri.
Olen tehnyt töitä noin kymmenessä maassa.
Osaan ihan satavarmasti osannut pukeutua eri tilanteisiin.
Olen kelvannut naisille. Olen saanut kiitosta käytöksestä ja olemisestani useaaa kansallisutta ja rotua edustavilta naisilta.
Tätä on siis suomalainen mies.
Jos olet työpaikkahaastattelussa, sinulta kysytään että mikä on sinun heikkoutesi tai se puoli mitä sinun pitäisi itsessäsi kehittää? Vai onko mitään sellaista?
Kerroit monista vahvuuksistasi. Hyvä juttu jos olet pärjännyt näin hyvin. Mutta miten suhtaudut ihmisiin jotka eivät ole pärjänneet yhtä hyvin? Joudutko koskaan tällaisiin tilanteisiin, muualla kuin täällä keskustelupalstoilla, että et ole vertaistesi seurassa?
Yökylässä anneli Auer
Oletko erehtynyt ketjusta?
Suomalaisia naistyyppejä on läski yh-mamma, läski, vielä läskimpi ja kaikesta loukkaantuva ammattiuhriutuja (yleensä läski sekin).
Sinun olisi kannattanut avata uusi keskusteluketju. Purkauksesi ei saa tässä ketjun hännillä haluamaasi huomiota. 💩
Ja sitten olet sinä.
Ahdistunut kommari, joka kirjoittelee tänne 24/7, eikä uskalla mennä ulos tapaamaan oikeita ihmisiä.
En ainakaan minä ole kommari. Sitä en tiedä, kirjoittaako täällä joku sellainenkin. Mihinkäs puolueeseen sinä kuulut? Oletko se suvakkivajakki?
Ei sitä kannatakaan myöntää.
Ai jaa, sinä olet itse se kommari! 🤢
Ei niin, maailman halveksittavin asia on olla kommari.
Ne kirjoittelee täällä persuista ja suomalaisjunteista, vaikka ne on itse koko maan lehminpaskimman junttilan perusjuntteja.
Enpä usko, aloituksen on tehnyt IS:n toimittaja, joka on varmasti myös persumielinen.
Irvin laulu sopii hyvin persuihin
Irwin lauloi työmiehistä, joista merkittävin osa on demareita ja vasemmistolaisia.
Osuva laulu.
Aloittaja on varmasti junttilan työväenyhdistyksen puuhamiehiä, joiden harrastuksiin kuuluu viina, sauna ja sosiaaliporno.
Toimittaja se tuo aloittaja on. Sama joka kirjoitti sen raiskausjutun. Kalastaa klikkejä.
Ruma akka joka ei saa mulukkua luonnollista että kauna suomalaisen miehen olemukseen johtuu siitä
Kassajonossa ainakin edessä oleva tukeva naisoletettu haisi lähinnä pesemättömälle pil..lle.
Veikkaan että sinä et edes tiedä mille sellainen haisee.
Suomimiehen hampaat kuntoon, monilla pressaa myöten suussaan ruskeat tapit!
Amerikoissa totesivat suomimiehillä olevan isot per*eet. Näin totes amer jääkiekkoilija suomalaisista pelaajista.
Nuuskan käyttö pilaa hampaat.
Hampaat saa valkoiseksi 10 minuutissa näillä tavoilla eikä ole nii tyyristäkään
https://www.glosshymy.fi/hinnasto
Se on vähän kiinni siitäkin, miten valkoinen on ollut tyypin hammaskalusto noin luonnollisesti. Tuskinpa kaikille ihan hohtavan valkoisia hampaita saa. Toisaalta, ei ne säihkyvän valkoiset hampaat tavan tallaajalla liene ihan luonnollisen oloiset? 😁
Hohtavan kirkkaat valkoiset hampaat saat todellakin seuraavilla menetelmillä:
BlancOne CLICK® -pikavalkaisu sekä Suojalakkakäsittely
Ne valkohampaat täytyy sitten myös säännöllisesti pestä. Hammaslangan ja hammasväliharjojen käyttö täytyy opetella. Sitten on myös hyvä lopettaa kaikkien löyhkäävien ruokien kuten esim. valkosipulin ja hapansilakan nautiskeleminen sekä sellaisten ruokien syöminen jotka saavat oman peräpään taukoamatta laulamaan... 🎶
Henkisesti itseriittoinen, yhteisöstä ja johonkin kuulumisesta riippumaton yksineläjä. Luokseni tullaan juttelemaan, ei päinvastoin. Miten kaunis nainen reagoi pakkeihin? suuttumalla niskojaan nakkaavasti ja jos katse voisi puukottaa... En ole peruskomea siinä mielessä, miten tuo yleistäen määritellään. Hampaani ovat puhtaat mutta rikkinäiset. Minulla on tyylitajua, ostan vaatteita harvoin ja tiedän mitä etsin ja löydän ne aina markettien valikoimista. Olen pienipalkkaisessa työssä mutta tulen toimeen. Sopiiko tämä "jokin muu, mikä?" - kategoriaan.
Et vaikuta kuuluvan aloituksen kauhukabinettitapauksiin. 🎃
https://www.sinaoletarvokas.fi/blogi/ostrakismi-sivistynytta-satuttavaa-ja-yhteiskunnallisesti-tuhoavaa/
Tämä tyyppi mahtoi unohtua koko listalta.
https://youtu.be/2bYEVf8oQUQ?si=NhfDcQPiCNr-DWAC
Ihan outo sana minulle tuo ostrakismi. Mutta tuollaista käyttäytymistä olen elämäni varrella kohdannut, valitettavasti.
"Tämä tyyppi mahtoi unohtua koko listalta."
- Linkissä pastaa, eli vehnäjauhoa nähty.
Ei ihme, että sanotaan että Pasta Rummo linkissäsi. Ei ihme, että sanotaan että vehnäjauhomössöstä tulee pullapoikia. Ihmettelen miksi ihmset syövät yhä vehnäjauhomössöä!!!!!!!!!!!!!!
Tämä Sinun kirjoittamasi "Ei ihme, että" viestit on niin epäselvä ja kieliopillisesti väärin kirjoitettu, ettei siitä saa selvää mitä oikein tarkoitit.
Mitenkäs se koulusivistys? Huutaminen ei auta mitään, muuten.
Ei ihme, että sanotaan äitien kasvattaneen suomalaiset miehet.
Sitten ne äitien kasvattamat pojat ovat vielä oppineet syömään toisten äitien laittamaa ruokaa.
Ei ihme, että sanotaan että kaltaistasi kommentoija-tyttöä kukaan kasvattaneen
VIESTISI ON IDIOTIMAINEN VASTAUS EDELLISEENI
Sitten :Itse olet IDIOOTTI, eikä ihme. Ellet erota edes mainosta videosta(yllä) mikä olet muita haukkumaan ?!
Tämä Sinun kirjoittamasi viesti on niin epäselvä ja kieliopillisesti väärin kirjoitettu, ettei siitä saa selvää mitä oikein tarkoitit. Mitenkäs se koulusivistys? Huutaminen ei auta mitään, muuten.
Ei ihme, että sanotaan äitien kasvattaneen suomalaiset miehet.
- muttei sinua
tajusitko
- muttei sinua 横中お
Paine kasvaa nutipään pienessä päässä harmittaako?
🎃💩🤣🤪👻 Kjäh, kjäh!!!
Stereotypinen suomalainen mies ulkonäöllisesti:
https://www.is.fi/viihde/art-2000005364730.html
Toinen on sellainen, joka kulkee Prisman, Salen tai Alepan muovikassi kädessä, mutta ajaa ihan hienolla autolla. Päässä lippis, jossa jonkun firman logo ja päällä hieman kuluneet farkut ja t-paita, jossa voi olla kanssa jonkun firman tai baarin logo ja t-paidan päällä joku huppari (sekin ehkä hieman kulunut) tai vanha tuulitakki.Jalassa yleensä lenkkarit tai jo vähän kuluneet kävelykengät.
Kyllä Suomalaisen miehen stereotyyppi on tässä eikä noissa komistuksissa ole mitään hävettävää
https://www.laweekly.com/daddys-day-weekend-with-tom-of-finland/
Ai meinaat, että Tom of Finlandin kuvien mieshahmot olis stereotypia suomalaisesta miehestä?
Lisää suomalaista mieskomeutta tosin kymmenen vuoden takaa. Tuollaiseen karvaiseen sylkkyyn niin moni rumakin akka haluaisi päästä dream on
https://m.facebook.com/jariveikko/photos/jari-veikko-kauppinen-2011/342930385813430/
Touko Laaksosen elämäntyö perustui homoerotiikan taiteelliseen luomiseen ja mieskauneuden objektiiveina toimi suomalaiset komeat miehet
https://images-prod.anothermag.com/1337/azure/another-prod/400/8/408477.jpeg
https://images-prod.anothermag.com/1406/azure/another-prod/400/8/408478.jpeg
https://images-prod.anothermag.com/1315/azure/another-prod/400/8/408480.jpeg
Juu, varmasti tuon tyyppiset miehet ovat olleet Touko Laaksosen kuvataiteen inspiraationa.
Marin on suomalaisen naisen perustyyppi!
Meinaa peppu pyörii, kun mies on saatavilla.
Aloittajako on sitten yli-ihminen jolta onnistuu kaikki?
Hän tuli rienanneeksi kansan ryhmää. Joten tulkitsen hänet ylevyyden ruumiillistumaksi.
Eihän tuolla ole väitetty ketään yli-ihmiseksi.
Mutta ei sille näköjään voi mitään, että suuri osa suomalaisista miehistä on sikoja. Anteeksi siat!
N-alkuinen sana myös kuvaa tällaisia ihmisiä. En tarkoita natsismia vaan samankaltaista sanaa.
Niissä sanoissa vain yksi kirjain erottaa sanat toisistaan.
Ei aloittaja tietenkään niin väitä.
On totta että osa miehistä on tökeröjä käytökseltään. Mutta niin on naiset myös. Ei voi kumpaakaan sukupuolta erityisesti tässä haukkua.
Mutta se että haukutaan ja vihataan kaikkein heikommassa asemassa olevia, se on väärin. Peräkylän vanhapoika joka asuu vieläpä äitinsä kanssa. Tämä on jopa kiihotusta.
Tällaiselta ihmiseltä vihervassut ovat vieneet ihmisarvon.
Ja sitten joku kusi.ää sanoo että tämä ei ole kiihotusta kansanryhmää vastaan vaikka se on mielestäni sitä.
Eipä tietenkään. Mutta tässä ketjussa, jossa käsitellään nimenomaan suomalaisia miehiä, tässä ketjussa voi haukkua nimenomaan niitä tökeröitä suomalaisia miehiä. 💩 En väitä tietenkään että kaikki suomalaiset miehet ovat tällaisia. Kohdistettakoon haukut vain niille tökeröille. 🤢
Ihminen on yhtä raadollinen oli kyseessä mies tai nainen.
Vihataan? Missä täällä vihataan ja ketä? Luulen että sinä vihaat vihervassuja.
Jos se peräkylän vanhapoika kohtelee äitiään hyvin eikä käytä häntä taloudellisesti hyväksi vaan paremminkin auttelee äitiä pärjäämisessä, niin ihan hyvä systeemi. Ja jos samalla se äiti kohtelee vanhaapoikaa hyvin. Ei minulla ole mitään sitä vastaan jos jotkut perheenjäsenet asuvat samassa taloudessa - jos se on kummankin osapuolen kannalta hyvä asia.
Minä olen tavannut tällaisia ihmisiä jotka elävät äitinsä kanssa. Heillä on syynsä miksi ovat jääneet siihen asemaan. Itse olen aina ollut heikoimman puolella. Sitten kun näitä ihmisiä räävitään vihervassujen ja muiden, Jumalasta seuraavien toimesta, se ottaa päähän minua suunnattomasti. Siksi haluan puolustaa tällaisia ihmisiä.
Joskus se äitikin voi pitää kiinni siitä aikamiespojastaan. Äidit myös mielellään paapovat poikiaan, eivät niinkään tyttäriään.
Erityisesti vihreät vihaavat tällaisia ihmisiä suunnattomasti. Vaikka tällainen ihminen elää useimmiten kuten oikea vihreä luontoa ajatteleva ihminen elää, häntä vihaa juuri nämä Kalliossa elävät maailmanparantajat.
Eräs Fatima on esimerkki tästä vihasta.
Sinä olet poikkeus.
Totta on että äiti on kiintynyt poikaansa, mutta mikä siihen on syynä, en tiedä.
Mutta tämä näiden ihmisten halveksunta on tuomittavaa.
Tällaiset ihmiset eivät ole yhteiskunnalle millään tavalla vahingollisia, ja silti heitä vihataan silmittömästi.
Unohdit mainita sen muun sukupuolisen, joita myös on nykyään. Sekin on ihan yhtä raadollinen kuin mies ja nainen.
Miksi ei vihata erästä uskontoa joka on käytännössä samanlainen kuin nämä äitinsä kanssa elävät?
Heidän miespuoliset elävät samankaltaisissa perheyhteisöissä kuten nämä vanhat pojat peräkylällä.
Vihreät kuolaa heidän peräänsä, tyyliin näin.
Tuolla Italiassa on kuulemma paljon näitä miehiä jotka elävät äitinsä kanssa. Siitä ei vihervassut virka mitään.
Vain suomalainen on se pahis vihervassun mielestä.
Kun me emme asu Italiassa vaan Suomessa.
Heidän käyttäytymisestä ei juurikaan ole esimerkkejä.
Vai onko?