84-vuotias nainen meni ostamaan Gigantista halpaa johtoa mutta tuli ulos satoja euroja köyhempänä: ”Kuinka moni muu joutuu tällaisen kohteeksi?”
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009911815.html
Tuohan on melkein kuin ryöstöä!
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009911815.html
Tuohan on melkein kuin ryöstöä!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Minun kokemani ryöstön muoto oli että jonottamaani läppäriä en saanut.
Oli vain puolitoistakertaiseen hintaan haitallisilla ja turhilla esiasennuksilla.
Gigantti kerää lisärahaa noilla "esiasennuksilla"
Kallis virustorjunta plus apuohjelmat joita löytyy ilmaisinakin.
Aivan selvää ikä-rasismia.
Vanhaa ihmistä harhautetaan tietoisesti.
Pitäisi laittaa Gigantti toimenpidekieltoon.
Iäkkäiden ihmisten ei tule mennä yksinään Giganttiin ja samaa suositan muutenkin kaikille ja pulju kaikin puolin boikottiin. Näitä suoranaisia kusetuksia on viime aikoina ilmennyt paljon ja Gigantin selitys asiaan on "asiakaspalvelumme on tässä tapauksessa epäonnistunut". Niinpä niin se on epäonnistunut kun asiasta tuli julkinen mutta ei asia muuten Giganttia kiinnostaisi millään tavoin koska rahat saatu jo pois. Myyjillä taitaa olla kova paine myydä näitä huuhaa palveluita ja liittymiä vaikka väkisin koska pelkkää romua myymällä ei saa riittävää tulosta aikaan vaikka myisi kuinka paljon. Gigantti on saanut jo aikoja sitten oikeudesta tuomion kun irtisanoivat laittomasti myyjän joka ei Gigantin mielestä tehnyt riittävää tulosta ja ei suostunut pakko tyrkyttämään asiakkaille palveluita joita asiakas ei tarvitse ja myi näille vain sen mitä asiakas tulikin hakemaan. Että semmoinen kauppa.
Iäkkäiden ihmisten oikea paikka on 2 metriä mullan alla. Niistä ei ole kuin riesaa ja kustannuksia.
Anonyymi
2023-10-23 17:47:39
Iäkkäiden ihmisten oikea paikka on 2 metriä mullan alla. Niistä ei ole kuin riesaa ja kustannuksia.
++++++++++++
Mitä VITTT.......
Taas joku riidankylväjä ÄÖP vetää överit!!!!
No hautahan on meijän viimeinen koti.
Noin tyhmä on ottanut varmaan myös koronarokotteen, tuon ihmepiikin, jonka markkinavoimat hyvin lanseerasivat typeryksille.
Gigantissa aika moni myyjä on nykyään mamutaustainen
Olen kymmeniä tuhansia kantanut rahaa Giganttiin, ja aina siellä on ollut suomalainen myyjä.
Kyllä siellä herkästi tyrkytetään liittymiä ja uutta puhelinta osti mitä tahansa.
Halpaan Teeveeseen 100e asetusten laitto ja kun ei ottanut muuttui naama happamaksi
Kelaltakaan ei kannata sisäihmisen noutaa. Tai hakea. Voi tulla tupla-annos.