HYVÄTULOINEN ELÄKELÄINEN

On vihreiden mielestä 1125 euroa kuukaudessa tienaava,jonka verotusta pitäisi kiristää. Atte Harjanne todisti sen oikeaksi minkä olen aina tiennyt.
21400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tuo viherpunikki kuvittelee, että Suomi on jonkin sortin kolhoosi yhteiskunta.
Tuollaisella summalla pärjää kyllä Kuubassa, Venezuelassa. Puhumattakaan Pohjois-Koreasta.
Oliko tuo esitetty eläkesumma, brutto vai netto ?

Äänestä
  • Atte on ihan pihalla.

    Eläkeläiset painetaan sivuraiteelle.

    Valkoposkihanhia arvostetaan vanhuksia enemmän vihreissä.

    Äänestä

Nyt se pipo kiristää näköjään vielä enemmän.

Äänestä

Jos viherpunikit saisivatpäättä mehän asuisimme maankuopissa ja käyttäisimme hevosia ja polkupyöriä. Söisisimme vain kasveja,heinää. Ja valaisimme polttamallapäreitä. Eihä viherpunikeilla ole yhtään tervejärkistä edustajaa. Kaikki elävät haavemaailmassa.

Äänestä

Viher porvarin oikea paikka olisi hautuumaa?🙀

Äänestä

Brutto eläke. Näitä kaduilla istujia sitten valitaan päättäjiksi. Bensa kympin litra,ja ajoneuvovero 5000 vuodessa. Kiitos,mutta ei kiitos.

Äänestä

Tämä 1125€/kk puhtaana työeläkettä saavia on Suomessa pilvin- pimein.
Oliko niitä peräti 900.000 tuhatta.
Alle 1000€/kk kuussa Bruttona saavia taisi olla 200.000 tuhatta eläkeläistä.
Sitten on vielä öykäri eläkeläisiä yli 500.000 saavaa.

Äänestä

Kyllähän sitten pitää lailla kieltää palkkojen korotukset jotka nousee kerralla yli tonnin.

Äänestä

Harjanteella ei ole itsesuojeluvaistoa lainkaan.

Äänestä
  • Harjanne on dille.
    🤔

    Äänestä

Ei tämä ole tämän yhden pe.... mielipide, se on koko tämän pipopää puolueen mielipide. Aiemmin puolueen mielipide oli että kannabis pitää vapauttaa. Voi helvetti että tämmöistä puoluetta äänestää Suomalaiset, onneksi vain todella pieni määrä Suomalaisista.

Äänestä

Jumankekka kun en meinaa pysyä nahoissani tämän piipertäjäporukan touhuista. Neljä vuotta ne taisteli olostaan hallituksessa saaden Suomen talouden kurjaan kuntoon. Nyt nämä entiset kommarit käyvät eläkeläisten rahapussille. Ei ole ihme että kannatus on kohta liike nytin luokkaa.

Äänestä

Juokaa enempi Coka-Colaa! Yhdysvaltalainen unelma elää.
NATO.!

Äänestä

Pelle sana on KIELLETTY.

Äänestä

Kyllä sen näkee näistä vihreiden hommista, ollaan enemmän barikaadeilla vieroksutaan työtä. Estetään jos mahdollsita liikuminen työpaikolle ( tehtaan portit)
ollaan jos jonkin sataman voimalan tukkeena. Yhteiskunnan ellätteinä nokassa rengas räkää valuen, joka ennen itsepäisillä sonneila. Tältä näytää heidän tohunsa tiivistettynä.
Perhe piti elättää velat maksaa ei joutana keekoilee toisten tukkeena, siitä palkaksi särkevät jäsenet. Niin ja pieni eläke,ei työttömänä päivääkää.
Sitten seurata näitä jonnin joutavia barikaadi pellejä jotka toisten pussila elättävät itsenä. Nyt kapelo vihreillä tullut kun huomaavat että pitäis kaiketi sitä työeläkettä käydä kerryttämään. Joutilaat hoksas että hei riistetään nuo eläkeläiset ennen kuin kupsahtavat.
Tämä vain huomiona ilman mitään paatosta, mutta kuvaten heidän touhuaan.

Äänestä
  • Kaveri on ulkona kuin lumi ukko.! Palkastaan eläkeläiset ovat maksaneet jo veron.Palkasta on kertynyt eläkekertymä josta toiseen kertaan maksetaan vero.1125€/kk veroa menee 12,5%
    tätä pitäisi sitten lisätä. Lumiukon verolliseen palkaan tämä 12.5% tulee lisätä ja 200 muulle ja heidän avustajien palkkoin ja palkkioihin.

    Äänestä

Onneksi vain alle 10% äänestäjistä kannattaa näitä eläkeläisten riistäjiä.

Äänestä
  • Juttu oli ovela juoni vihreiltä:)))

    Orpon hallitus olisi varmasti leikannut eläkkeitä, tai ainakin indeksikorotuksia.

    Nyt Orpo ei kehtaa:)))))

    Äänestä

Onhan n se nähty. Vir. Ajaa vaan eläinten etuja ja sitäkin vain puolella teholla. Eihän sitä osaa .Ajatelkaa mitkä on heidän arvot ja

Äänestä

Mitkä arvot, istua ajoradalla ja kiusata virkavaltaa ja veronmaksajia. Ei taida kovin moni olla näistä eläkeläisten riistäjistä töissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On vihreiden mielestä 1125 euroa kuukaudessa tienaava,jonka verotusta pitäisi kiristää. Atte Harjanne todisti sen oikeaksi minkä olen aina tiennyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu