Ahkeralla työnteolla aikoinaan kertyneet eläkkeet ovat vihreille liikaa. Atte Harjanne "ryhmyrinä" on ottanut varsinkin pienellä eläkkeellä olevat kohteekseen joilta pitää ottaa se vähäkin eläke osittain pois. Vihreistä hyvin harva on tehnyt ns. oikeaa työtä ja nähtävästi siksi he ovat ottaneet nämä kohteekseen.
Miksi vihreät vihaa eläkeläisiä?
Anonyymi-ap
21403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
”Olen 32-vuotias nainen ja bruttopalkkani on 5900 euroa kuukaudessa”
Ja mikä oli sanomasi?
Vihreät aivottomat kusipääpaviaanit ei tykkää muista kuin toisista vihreistä kusipääpaviaaneista.
vihdeille, ruoho on vihdempää aidan toisilla puolella,
Suurin osa vihreiden äänestäjistä ei edes ymmärrä, mitä työnteko on.
Vihreät ovat pössytelleet aivonsa tohjoksi. Ei siellä liiku kuin keltainen neste.😁
Harva eläkkeellä oleva äänestää viherloisia ja sen nämä viherpoliitikot tietävät.
Mutta monet harhaanjohdatetut työtätekevät (tulevat eläkeläiset) ovat äänestäneet.
Toivon mukaan he valaistuvat tällaisen aivopierun jälkeen.
"Vihreistä hyvin harva on tehnyt ns. oikeaa työtä ja nähtävästi siksi he ovat ottaneet nämä kohteekseen."
Vihreät ovat tehneet oikeata työtä juuri yhtä paljon kuin Riikka Purra.
Ja Manna Sarin
Ei ne välttämättä vihaa. Niiden mielestä nuorisojengiläisillä vaan on suurempi ihmisoikeus olla olemassa ja rikastua.
Mutta jo nyt iloitsen siitä lopusta joka ahneille pahuuden rakastajille on tuleva! Pian.
Ne jo nyt elää sitä pedon valtakuntaa joka murhaa lapset ja vanhukset ja rikastuttaa rikolliset.
Ottavat innolla pedonmerkin ja teloittavat erimieliset.
Mutta loppu on hirveä eikä heidän juhlansa kauaa kestä.
Vihreät kuuluu talousoikeistoon. Talousoikeisto leikkaa köyhiltä. Yllätys?
Atte Hurjaharjanne poisti eläkeköyhyyden yhdellä sylkäisyllä. Päätti, että n. 1200 e/kk eläkettä saavat ovat hyvätuloisia :)
Se on kanalauman keskellä huitova kukko. Kädet käy, eikä puheesta saa selvää. Ainakin eduskuntaryhmässään.
Eläkkeen ostovoima leikkaantuu leikkaamattakin, kun indeksitarkistukset tehdään vuoden verran jälkijunassa. Harjanne yrittää nyt esittää indeksikorotusten leikkaamista, mikä heikentää eläkkeiden ostovoimaa entisestään. Nuo joutavat matikkanerot pitäisi ulkoistaa eduskunnasta pilkille, että oppisivat, kumpi on viisas. Koukku korvassa.
Kyllä siinä elämän faktat katoaa kun on syöttiläänä valtion ( eduskunnan ) palkkalistoilla ja puolueen provikat päälle. Kun ei ole oikeaa työtä tehnyt niin hyvä hyökätä pienituloisten eläkeläisten päälle. Saakohan hän siitä huitomisesta jotain provikoita kun jatkaa sitä vuodesta toiseen?
Ensin oli taistolaiskommunistit ja nyt vihreät. Osa vaihtoi vain puoluetta. Valtava kateus on heillä ohjenuoranaan. Pieleen menee kaikki jota he katkeruudessaan yrittävät. Nyt kiusaavat eläkeläisiä jotka ovat heidätkin kouluttaneet verovaroin.
Taistolaiskommunistit siirtyivät vihreisiin kun puolue lakkautettiin. Sieltä perintönä on tullut kateus jopa pieniin eläkkeisiin.
Vihreistä työssäkäyvistä suurin osa on itse verovaroin palkattuja, ainakin pääkaupunkiseudulla ja asuvat kaupunkien asunnoissa alihintaan.
Ovat saaneet "työpaikan" ilman velvollisuuksia kaupungin eri organisaatioista. Valtuustossa ja eri lautakunnissa sitten järjestelevät puoluekavereilleen työpaikkoja ilman velvollisuuksia. Varsinainen hyväsisko-organisaatio.