"GAZA JÄI YKSIN"!!!

"KUTEN SANOIN"!!!
12211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"VAIN TYHJIÄ LUPAUKSIA AVUSTA,KUTEN KÄVI SUOMELLE TALVISODASSA"!!!!

Äänestä

Ovat olleet kuin sillit suolassa 50 vuotta ja syntyvyys on ollut koreaa.🙀

Äänestä
  • "TOIVON ISRAELIIN VALTAISAA MAANJÄRISTYSTÄ"!!!

    Äänestä

  • Pitääkö lisääntyä niin perkeleesti.

    Äänestä

Jeesusmaa tappaa viattomat lapset Gaasassa, ja Essajah taputtaa.

Äänestä

Mihin se johtaa että massapommitetaan siviileitä puolin ja toisin.
Mihin muuhun kuin että kohta pommitetaan taas siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin ja sitte pommitetaan siviileitä puolin ja toisin...

Äänestä

Ministeri Essayah kannattaa Gazan pommitusta. Suomen kanta YK:ssa ei ole sen mukainen.
Mikä on hallituksen kanta?

Äänestä

Gaza jäi aloittamansa terrorin kanssa yksin!

Gaza on käyttänyt kaikki EU + USA saamansa avustukset vain tappo aseiden hankkimiseen!
Gaza johtajat eivät ole lainkaan halunneet parantaa kaistallaan asuvien ihmisten elämää, vaan kaikki varat on laitettu tappo aseiden hankitaan joilla tarkoitus tuhota Israel.

Hamas Perustusasiakirjassa sen päätavoite on tuhota Israel
Joten Israelilla ei ole mitään mahdollisuuksia neuvotella Hamasin kanssa.

Äänestä

Sekalainen mussejoukko mellakoi parhaillaankin Helsingin kadulla. Paikalla on useiden eri terroristijärjestöjen tukijoukkoja ja kannattajia.
EU on määritellyt terroristisiksi liikkeiksi niin Hamasin kuin myös turkkilaisen PKK-järjestön. Noiden molempien porukoiden lippuja kannetaan silti Mannerheimintiellä.

Tässä on pari viikkoa sitten olleesta samasta mielenosoituksesta nauhoite,
https://youtu.be/js2zRREX3xE?t=30

Hamasin tukija vaatii välitöntä tulitaukoa alueelle, että Hamas ehtii saada lisää kalustoa paikalle.

Äänestä

Umayya Abu-Hanna pitää lähettää apuun.

Äänestä

Älä sure, kyllä EU rakentaa sen uudelleen sinun rahoilla.

Äänestä

YK:n pätöslauselmassa päätettiin humanitaarisen avun lähettämisestä Gazaan. Suomi ei puoltanut asiaa. Kuinkas tämä nyt näin meni?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"KUTEN SANOIN"!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu