ylimielinen länsi

näyttää jatkavan omiin muroihinsa kusemista, ensin maidanilla ja nyt Palestiinassa. Toisalta on hyvä että lännen hegemonia on murenemassa, ei ole mitää järkeä tilanteesta jossa pieni vähemmistö määrää kaikesta. Sitten vielä kehdataan höpistä demokratiasta.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olemme samaa mieltä. Ei ole mitään järkeä siinnä että hyvin pieni väkivaltaeliitti päättää vielä 130 miljoonaisen kansan asioista vastoin kansan etua. Mutta siihen se venäjä palaa aina uudelleen. Munaton kansa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

näyttää jatkavan omiin muroihinsa kusemista, ensin maidanilla ja nyt Palestiinassa. Toisalta on hyvä että lännen hegemonia on murenemassa, ei ole mitää järkeä tilanteesta jossa pieni vähemmistö määrää kaikesta. Sitten vielä kehdataan höpistä demokratiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu