Riisutut naamiot, 2023

Kirja, jonka on kirjoittanut Arvo Tuominen toimittaja, kuvaa aika hyvin sodan taustoja,konnia on sekä Putin että USA
4240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen lukenut kirjan, kirjoittaja entinen ylen toimittaja, toi kyllä faktoja esille, mutta hieman venäjämyönteinen

Äänestä
  • Onhan se selvää että faktoja ei pitäisi tuoda esille jos asiat alkavat näyttää venäjämyönteisiltä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Onhan se selvää että faktoja ei pitäisi tuoda esille jos asiat alkavat näyttää venäjämyönteisiltä.

    Tupa esiin edes yksi fakta tästä Venäjän sodasta Ukrainassa, joka olisi venäjämyönteinen.

    Äänestä

Onko tämä se Arvo Tuominen, joka sai Venäjän Korkeimman Ystävyyden kunniamerkin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kirja, jonka on kirjoittanut Arvo Tuominen toimittaja, kuvaa aika hyvin sodan taustoja,konnia on sekä Putin että USA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu