Venäjä haluaa aloittaa neuvottelut

Iltaläpyskän mukaan Shoigu on todennut Kiinan matkallaan, että Venäjä haluaa aloittaa neuvottelut. Tasan yksi johtopäätös tästä lausunnosta.

Putin on kuollut!
10283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sama tuli mieleen, nyt äkkiä ostamaan osakkeita kurssinousu tulee olemaan huikea.

Äänestä
  • Varsinkin konepaja osakkeita. Ukrainassa alkaa kiihkeä jälleenrakennus ja rahaa on. Ainakin aluksi ne 300 mrd venäjältä.

    Äänestä

  • Tuleeko nyt se NOKIAlle luvattu NATO tilaus maaliin ja potkut voidaan perua?

    Äänestä

Tai Israel on innoittanut Gazan tapahtumilla, aseita saa käyttää ehdoitta?

Äänestä
  • Meinaatko että länsimaat kasaisivat koalition ja jyräisivät ukrainan rinnalla venäläiset maan rakoon ukrainan maaperällä?

    Saattaisi se lispahtaa pikkuisen venäjän puolelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Meinaatko että länsimaat kasaisivat koalition ja jyräisivät ukrainan rinnalla venäläiset maan rakoon ukrainan maaperällä?

    Saattaisi se lispahtaa pikkuisen venäjän puolelle.

    Olisi pitänyt lipsahtaa, niin paljon on Ukrainaa tuhottu, että olisi Venäjän vuoro saada samalla mitalla. Törkeää karata maahan, joka on luovuttanut ydinaseensa Venäjälle hyvässä uskossa. https://alfatvuutiset.fi/ukraina-antoi-pois-ydinaseensa-missa-turvatakuut-nyt/



    .

    Äänestä

Fortum laajenee venäjälle ja ostaa halvalla infraa takaisin.

Äänestä

Puoli vuotta ja idänkauppa vetää taas. Kukaan ei enää muista menneitä. Raha ratkaisee.

Äänestä

Voihan Shoigu päästää suustaan mitä tahansa, mutta toinen juttu onkin sitten, että tuleeko sieltä millaista sontaa. Onhan ne ennenkin kertoneet, että Venäjä haluaa neuvotella rauhasta. Venäjä tosin on neuvotteluille antanut sellaiset ehdot, ettei kukaan täys´järkinen sellasiin ehtoihin suostuisi. Yhtenä vaatimuksena Venäjä on esittänyt, että Ukrainen pitäisi luovuttaa Venäjälle isot maa-alueet idästä.

Äänestä
  • HITTO!
    Netin kautta pääsee lukeen toisen aikalinjan juttuja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Iltaläpyskän mukaan Shoigu on todennut Kiinan matkallaan, että Venäjä haluaa aloittaa neuvottelut. Tasan yksi johtopäätös tästä lausunnosta.

Putin on kuollut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu