Joutuuko nyt sitten venäläiset luopumaan tukikohdistaan ?
Suomen valtionjohtohan onkin jo jonkin aikaa harmitellut noita venäjän tukikohtia suomessa , ominpäin emme tietenkään olisi uskaltaneet niitä ollenkaan ihmetellä mutta entä nyt ?
Nyt kun Ameriikkalaiset tulevat
10
192
Vastaukset
- Anonyymi
Syntyy sisällissota kun venäläiset tunnuksettomat raksapetet hyökkäävät lomakylistään varuskuntiemme amerikkalaisten natojoukkojen kimppuun. Vuoden 1918 hengessä venäläiset raksaduunareiksi liian lihaksikkaat gru:n edustusjoukkueen urheilijat riisutaan aseista ja sotilaskunniastaan ja hapatetaan länsimaisella hyvinvoinnilla ja viihteellä Yhdysvaltojen maaperälle perustetuissa vankileireissä.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mielettömyys nykyisten vallanpitäjien johdolla jatkuu yhä pahentuen.
Mihinkään muuhun ei näytä riittävän rahaa kuin natoon ja jenkkiaseisiin ja tulevaisuudessa vielä jenkkitukikohtien kustannuksiin.
Nähtävästi ajattelevat, että kun pelkkä nato-jäsenyys ei riittävästi provosoinut itänaapuria, niin kutsutaan jenkit tukikohtineen paikalle.
Ei kai muutaman miljardin velan lisäys entisten velkojen päälle tunnu enää missään, näin kai Orpo ja Häkkänen järkeilevät.
Tuosta Häkkäsestä onkin Orpon siivellä kehittynyt varsinainen sotahaukka ainakin puheidensa perusteella.Sinunkin uutteran demokratianvastaisen trollaamistyösi tulokset voidaan ilmaista miinusmerkkisellä luvulla. ➖️
- Anonyymi
Hullut amerikkalaiset saa pysyä Suomesta poissa ..
- Anonyymi
Minkäs teet, ei Suomen "päättäjät" ole ajaneet Suomen etua enää aikoihin. Nyt palvellaan Amerikkalaisten intressejä ja ollaan pelinappuloina. Siinä virassa Suomelta ei kysellä mitään.
Kyllä on niin hävettävää touhua, että samat ei riitä.
- Anonyymi
Jenkeistä on surullista kerrottavaa, ei se tiedä suomalaisille muuta kuin murhetta.
Ennakkotapauksia maailmalla on tarpeeksi. - Anonyymi
Ei MITÄÄN kunniaa jäljellä!
Kuinka te JUMALAUTA kehtaatte! - Anonyymi
Mitään venäläisiä tukikohtia ei ole Suomessa muualla kuin asiantuntemattomissa pötypuheissa.
USA:n tukikohdista on tehty asianmukaiset sopimukset. Ne palvelevat Suomen puolustusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837