Suuri konkurssi tulossa

Anonyymi-ap

Satoja jää työttömäksi,pankit usosmittaa bemarit ja kämpät..v

6

1456

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      veljeni kuoli näin

    • Anonyymi

      Kepu

      • Anonyymi

        Viimeksi oli vapaamurari Koivisto konklaavi. Nyt vapaamurai Niinistö.. ja seuraavakin persidentti on Vapaamurari..????
        Vain Kassialma ei ollut vapaamurai mutta puoliso Arajärvi on.


    • Anonyymi

      Bildebergit ja looshiveljet.
      Keskiluokkaa ei enää ole On vain köyhöt ja rikkaat.Mitään sinun ei tule omistaa.
      Jos nyt omistat niin sinut ajetaan konkurssiin ja pankki vie kaiken.

    • Anonyymi

      Lama on taantuma tai laskusuhdanne. Konkurssi on konkurssi, sitä kiveenhakattua nimeä ei saa muuttaa, koska sävy voi muuttuu positiiviseksi.

      Suomessa konkurssin tehnyt on saa aina leiman otsaansa. Siitä jäänyttä velkavankeutta vielä pankit saavat pitkittää mielensä määrin, koska Suomi on niitä harvoja maita joissa pankkisosialismi elää kovassa.

      Konkursseissa ei myöskään pesänhoitajilla ole mitään vastuuta, pesänhoitajat käytännössä varastavat konkurssiyrityksen omaisuuden -80% prosentin alennuksella itselleen ja kavereilleen.

      Suomi on yrittäjä negatiiviinen maa, jossa kateus hallitsee, ja konkurssilla kostetaan.

      Yrittäjävihamielisiä punahallituksia Kok, Sdp ja Kesk jo yli 70v peräkkäin, siksi konkurssia käytetään yhä lyömäaseena, eikä kuten länsimaissa, uuden alkuna.

      Nythän asia menee niin, että konkurssin jälkeen jäät siihen kitumaan kymmeniski vuosiksi etkä voi tehdä mitään. Pankit ja verottaja pitävät sinua otteessaan. Seuraukset eivät ole kenenkään kannalta hyviä. Yleensä syntyy bulvaaneita, joiden kautta liiketoimintaa keplotellaan. Tai sitten yrittäjä ei yksinkertaisesti tee mitään.

      Tästä ei hyödy kukaan, ei ainakaan Suomi.
      Verottajalla on miljardin saatavat konkurssien jäljiltä, mutta että he eivät niistä saa mitään. Konkurssu yrittäjällä ole enää mitään mistä antaa, oesänhoitaja varasttanut puoli ilmaiseksi, "reilupeli". Verottajalle tämä aiheuttaa vain kuluja, joten he haluaisivat päästä eroon koko asiasta. Sosialistiset pankit punalippuineen eivät varmastikkaan ole tästä asiasta samaa mieltä, koska haluavat velkaorjia sadoiksi vuosiksi, eivätkä halua vapaata markkinataloutta.

      Eli uusi laki pitäisi olla sellainen, että kun yrittäjä menee konkurssiin, antaa hän kaiken omaisuutensa, jonka jälkeen hän voisi aloittaa uudelleen. Tämä ei tietenkään saisi toteutua, tehty laittomuuksia, rikottu lakia tai siihen viittaavaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3703
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3085
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2271
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      13
      1503
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1269
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1146
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      971
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      955
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe