Minulla on salainen haave

Haaveilen, että Suomesta voisi jonain päivänä tulla USA,n osavaltio. Meillä olisi dollari, vapaa matkustusoikeus, älyllinen puhuttu kieli. Mikäpä olisi ollessa.
6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taalat tiskiin ! Käy mulle. Mutta ei Obamaa pressax.

Äänestä
  • Obama saatava pois valkoisesta talosta ja sitten voidaan liittyä!

    Äänestä

Suomalaiset pääsee matkustamaan useampaan maahan kuin usalaiset .. tietysti joukkoampumiset ja lisää huumeita tois aksöniä .

Äänestä

Ei tule USAn osavaltiota mutta banaanivaltio tuli.

Äänestä
  • On sekin jotain, Usa on jo banaanivaltio myös. Valtavasti kodittomia ja rikollisuutta ja huumeita sekä myös velkaa. Siinä esikuva Suomelle.

    Äänestä

Etkö ole oppinut historiasta mitään? Orja on isäntänsä omaisuutta, eikä istu samassa ruokapöydässä. Orjaa saa hengittää vain siihen asti kun Isäntä uskoo, että siitä voi repiä hyötyä irti. Ei tarvitse enää toivoa pääsevänsä tuohon asemaa, koska USA on jo Suomen siihen istuttanut ihan tämän kansakunnan olemassaolon loppuun asti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Haaveilen, että Suomesta voisi jonain päivänä tulla USA,n osavaltio. Meillä olisi dollari, vapaa matkustusoikeus, älyllinen puhuttu kieli. Mikäpä olisi ollessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu