Ultimaatumi annettu Suomen demokraattisesti valittua hallitusta vastaan.
SAK:n vuoro yrittää vallankumousta Suomessa
Anonyymi-ap
13217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ensimmäistä kertaa eläissäni olen jossakin asiassa persujen puolella. Sen verran iljettävää ulkoparlamentarista toimitaa AY- vasemmistolta.
PetosPersujen petosJytky perustuu petturiPurran kusetukseen ja vaalivalehteluun.. "Köyhiltä ei leikata" sanoi petospurra... juu eipä !!!! Leikataan ihan vit¤#¤!! Purra pääsi vaalihuijauksella hallitukseen.
Kyllä me työtä tekevät olemme ennenkin lakkoilleet. Hallitus on nyt päättänyt, että me emme jatkossa saa osoittaa mieltämme työelämään liittyen, että meidät pitää saada irtisanoa helpommin, että meidän perusoikeuksiamme pitää kitkeä rankalla kädellä. Ja me olemme sitä mieltä, että se ei käy. Hallitus jatkakoon ihan kaikessa rauhassa työtään, mutta nämä asiat sen on muutettava. Ei nyt sentään koko työtä tekevää kansaa tarvitse pistää kyykkyyn, kyllä hallituksen oli tarkoitus edustaa meitäkin.
Mikä noissa yhteispohjoismaisissa sosiaalidemokraattisissa työelämän käytänteissä noin kovasti pelottaa. Muualla Pohjoismaissa käytössä jo vuosikymmenet.
Niin miksiköhän tuo sosiaalidemokratia nähdään tuollaisena mörkönä?
Miksi pitää toistaa aina ne samat historian virheet maailmassa? Eikö ihmistä milloinkaan historia opeta?
Kommunismi joka on vaikuttanut sadan miljoonan ihmisen kuoleman, sitä vaan pukkaa
Sinä nyt kommunismin hokija et tajua kommunismista, tai yhteiskunnastamme yhtään mitään.
Laiskan duunarin paikka on kortistossa, mites se onnistuu valtiolla ja kunnilla?😲
Sak saa maksaa jokaisesta lakko päivästä 500e päivä. Se on myös maksettava.
SAK syventää Bile-Sannan tuhlarihallituksen luomaa konkurssitilaa
Ei hallitusta valita äänestämällä, eikä edes demokraattisesti.
Suurin puolue muodostaa sellaisen hallituksen, kuin haluaa.
Minkä takia hallitus puuttuu työnantajien ja työntekijöiden eturyhmien neuvotteluihin.