Pihalla yli 30 cm lunta ja työläiset lapioi pihaa että saavat autonsa liikkeelle. On hienoa olla työtön ja olla kotona. Odottelen että tiet aurataan että voin hakea olutta kaupasta.
Tuolla on lumikaaos ulkona.
Anonyymi-ap
18279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Täällä etelä suomessa sataa vettä ja maa märkä ja vesilammikoita. Kunnon vesisade... huh huh.. +6 näyttää mittari.
Nauti toki vielä jonkin aikaa, kohta joudut itse sinne lumitöihin ja kaljoittelu loppuu. Buahha buahhaa.
Ai niin, niinhän ne tukisysteemit muuttuvat. Toivottavasti vielä tämän talven aikana.
Mä olen sairaseläkkeellä ni ei ole pelkoa tommosista.
Juu, sai nauraa makeasti aamulla kun rupuperseorjat puhdistivat autojaan pihassa ja yrittivät kotteroillaan epätoivoisesti pihasta päätielle umpihangessa.
Ei ihme, että valtio on konkurssin partaalla kun täällä asuu niin paljon loiseläjiä!
Onneksi ne ulkomaiset loiseläjät eivät ole alkoholisteja.
Ei mutta vie sun rahat ja asunnot... he ovat ohituskaistalla kaikessa.
Vaan mistä kastista tulee megakalliita loisia?
Ihanuus alkaa kun loistukia leikataan vuodenvaihteessa.
Mutta eläkkeitä nostetaan ainakin sen 5-6 %:a. Jihaa !!
Jihaa tt tuki senkkun kasvaa kun muita korvauksia lasketaan, että sellasta se on hölmöläisten peiton jatkaminen.
Toisesta päästä otetaan ja toisesta laitetaan samanverran tilalle.
Muuten tt tuki on sitäpaitsi verotonta, työttömyyskorvauksesta menee vero.. kjäh kjäh... aina sitä enempi saa.
Itse tulen keväällä taas ihmisten ilmoille.
Samoin, heti kun päivälämpötilä on +23, sillon nuuhkimaan kevät ilmaa.
Pian sataa vettä 3 päivää säätietojen mukaan niin ei ole pian luntakaan.
Kiva lukea että on kohtalotovereita meillä ei tässä taloyhtiössa oikein ole nuo suhdeasiat kunnossa yrittäjiiin joten pari päivää ollaan blokattuna aina kun tulee lumipyry
Epäuskottava aloitus. Haluaa vain lietsoa vihaa ko.ihmisryhmää vastaan, se motiivina.
Eihän täällä mitään lunta ole. Vaikka olisi, lumien poisto samoin kuin muutkin pihatyöt on hoidettu palveluna ja lämpimässä tallissa kakkosautona sen verran järeä maasturi, ettei tarvi alkaa lapioida jos ei ole ehditty lumia poistaa ja olisi pakko lähteä johonkin. Pääsee metsästämäänkin kätevästi.
Huomaa kyllä, että olet työtön, olutta kaupasta... Eihän niitä kuria viitsi juoda, viiniä/konjakkia ja erikoisempia oluita alkosta, nekin käy meille kodinhoitaja hakemassa, samalla kun täydentää peruselintarvikkeet.
Nämä työlliset lapioitsijat ne maksaa sinun elantosi ja kaljasi, joten olepa nöyrän kiitollinen heille. Veronmaksajat ne sossun pitää pystyssä.