Jos ihmiset ajavat autolla samalla tavalla kuin kävelevät

Ostoskeskusissa, sivuilleen ja eteen katsomatta ja muita huomioimatta, niin onko tämä mikään ihme että kolareita tulee?

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009961297.html
5126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaupassa pysähdytään yhtäkkiä eteen ilman että katsotaan taakse, kaupasta kävellään kovaa vauhtia ulos ilman että katsotaan, tuleeko joku.
On heikkoa tämä liikkumisen oppiminen nykyään
Tai ollaan kännykän kanssa eikä huomioida yhtään ympäristöä.

Äänestä
  • Jep -hyllyjen takaa porhalletaan sillä oletuksella kuin muita ihmisiä ei olisi kaupassa. Itse koetan varautua että sieltä takaa on usein joku tulemassa..

    Äänestä

Ihmiset koittavat ajaa vaan yhtänopeasti kuin tekevät päivityksiä luureillaan nettiin.

- kävin kampaajalla
- testasin kaikki kaupan jäätelöt
-rakensin maailman suurimman hammastikun
-hotkin 30 hampurilaista
-ostin uuden auton-
-kauppakassi video
- hankimme koiran
-poltan nuotiota metsässä valmisgrillillä(vaikka vieressä on tervaskanto)
-siirrän kuvia netissä (täysi työpäivä)
-meikkivideo
-pidän tauon
-lennän lentokoneella vanhempieni kanssa phugettiin ja sieltä elokapina miekkariin

Äänestä

Mikäs teet kun suurimasta osasta ihmsiä on tullut älypuhelin zombeja ei sitä nyt eteen kerkiä katsoa kuin katse on 24/7 älyluurissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ostoskeskusissa, sivuilleen ja eteen katsomatta ja muita huomioimatta, niin onko tämä mikään ihme että kolareita tulee?

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009961297.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu