Bon voyage perustuslaki

No niin mitäs tähän sanot? Kerro nyt jotain kun sä tiedät kuitenkin paremmin kuin nää miljoonat ranskalaiset.
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voin vihdoinkin liittyä siihen tuimaan joukkoon, joka nauraa partaansa kun perustuslaille äänestettiin EI Ranskassa...

Veikkaanpa että tämä jos mikä murentaa EU:ta kuin aurinko paskaa.

Äänestä

Oon jo kommentoinut mutta otetaas vielä kerran:
ei tee vaikutusta, on jo eurot ja schengenit käytössä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teppolle kirjoitti:

No niin mitäs tähän sanot? Kerro nyt jotain kun sä tiedät kuitenkin paremmin kuin nää miljoonat ranskalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu