KELA korvaukset Pudasjärvi johtaa

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009936941.html

Nyt on tilanne tämä!

Mikä se olisi ilman sodassa menettyjä alueita?

Karjala oli silloin Suomen vilja-aitta
Petsamon kaivos toimisi vieläkin?
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten oma kuntasi pärjäsi?

Asuin kuntani oli vähässä määrin tukia saavaa aluetta Suomessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009936941.html

Nyt on tilanne tämä!

Mikä se olisi ilman sodassa menettyjä alueita?

Karjala oli silloin Suomen vilja-aitta
Petsamon kaivos toimisi vieläkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu