https://www.is.fi/viihde/art-2000009969214.html
Mökin saunassa on kuulemma useampi Suomalainen julkimo käynyt ottamassa löylyt
Mökin saunassa on kuulemma useampi Suomalainen julkimo käynyt ottamassa löylyt
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Teiltä linkittäjiltä vois kysyä et, onko pakko kaikki eri lehtien jutut tänne palstalle laittaa? Eikö omaa asiaa ole koskaan? Jos ei, niin menkää vaikka ongelle, tai kävelylle.
Ketä sinun omat asiat kiinnostaa?
Yritä edes joskus?
On PAKKO laittaa linkki sivulle tai juttu muuten VALHETTA!
Kun on linkki - silloin jokainen lukija voi halutessaan käydä lukaisemassa juttua hyvin helposti!
Haluan lukea FAKTOJA sekä niiden perusteella ja kirjoitella mitä tuntemuksia faktat minussa herättää!
Älä hyvä ihminen usko kaikkea mitä jossain linkeissä on! Vain pölhokustaa uskoo kaiken mitä lehdissä lukee!
Saksalaiset nato-joukot voivat polttaa sen, kun tulevat harjoituksiin.
Miksei, jos tilanne vaatii.
Ja hullu massapostaajakin viikonlopputöissä.
On sillä kova vimma taas....!
Onko tuollakin roiskittu soermaa kuten siinä kirjassa?
Valuuttakauppias
2023-11-04 11:30:04
UUSI
Täällä te vaan pörräätte winkkarin ikivanhojen vaiheiden ympärillä, vaikka maailma menee jo muualla. Käydäänpä yhdessä nyt lävitse tämän päivän tilanne.
https://tulkintapuntari.blogspot.com/
jus ex injuria non oritur
(juuri ilman vammoja, kävipä tuuri)
OTL, ekonomi, ei-asianajaja Ilkka on siirtynyt väitöskirjatutkijaksi. Kun lehmät -tai tässä tapauksessa winkkaritollot - ovat lypsetty kuiviin kannattaa tilata Karjakunnan auto pihaan ja itsekin siirtyä uusiin hommiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/69c70d3b-569a-46b2-8990-8b64c9730877
Hanski piti tässä jo pari vuotta sitten kastetilaisuuden ja kastoi itse itsensä uudelleen. Siitä on hyvä alkaa uusi ja puhtoinen elämä. Tosin töppöilyä tuli jo uudellakin nimellä. Se aateluus kun vähän velvoittaa.
Näin vanhoista aineksista ei kannata yrittää rakentaa yhtään mitään. Vanha on vanha, laho on laho ja winkkaritollot ovat pers’aukisia pellejä. Ei näin vanhojen asioiden vatkaamisella saa kuin karvoja käteensä.
Herätkää jo! Tämä juna on mennyt jo vuosia sitten. ;)
ValuuttakauppiasMoktarGubta
Älä kerro enempää, etkai halua sekoittaa valuutan vaihtajia ja publikaaneja, joiden pöydät on täysiä runsaudessaan....
Onkos tuosta mökistä edes veroja maksettu aikoinaan...
Ruohoranta aika ankee