Uuno Turhapuron Inarin kesämökki myynnissä

https://www.is.fi/viihde/art-2000009969214.html

Mökin saunassa on kuulemma useampi Suomalainen julkimo käynyt ottamassa löylyt
14210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Teiltä linkittäjiltä vois kysyä et, onko pakko kaikki eri lehtien jutut tänne palstalle laittaa? Eikö omaa asiaa ole koskaan? Jos ei, niin menkää vaikka ongelle, tai kävelylle.

Äänestä
  • Ketä sinun omat asiat kiinnostaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ketä sinun omat asiat kiinnostaa?

    Yritä edes joskus?

    Äänestä

  • On PAKKO laittaa linkki sivulle tai juttu muuten VALHETTA!

    Kun on linkki - silloin jokainen lukija voi halutessaan käydä lukaisemassa juttua hyvin helposti!

    Haluan lukea FAKTOJA sekä niiden perusteella ja kirjoitella mitä tuntemuksia faktat minussa herättää!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    On PAKKO laittaa linkki sivulle tai juttu muuten VALHETTA!

    Kun on linkki - silloin jokainen lukija voi halutessaan käydä lukaisemassa juttua hyvin helposti!

    Haluan lukea FAKTOJA sekä niiden perusteella ja kirjoitella mitä tuntemuksia faktat minussa herättää!

    Älä hyvä ihminen usko kaikkea mitä jossain linkeissä on! Vain pölhokustaa uskoo kaiken mitä lehdissä lukee!

    Äänestä

Saksalaiset nato-joukot voivat polttaa sen, kun tulevat harjoituksiin.

Äänestä
  • Miksei, jos tilanne vaatii.

    Äänestä

Ja hullu massapostaajakin viikonlopputöissä.

Äänestä
  • On sillä kova vimma taas....!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    On sillä kova vimma taas....!

    Onko tuollakin roiskittu soermaa kuten siinä kirjassa?

    Äänestä

Valuuttakauppias
2023-11-04 11:30:04
UUSI

Täällä te vaan pörräätte winkkarin ikivanhojen vaiheiden ympärillä, vaikka maailma menee jo muualla. Käydäänpä yhdessä nyt lävitse tämän päivän tilanne.

https://tulkintapuntari.blogspot.com/
jus ex injuria non oritur
(juuri ilman vammoja, kävipä tuuri)
OTL, ekonomi, ei-asianajaja Ilkka on siirtynyt väitöskirjatutkijaksi. Kun lehmät -tai tässä tapauksessa winkkaritollot - ovat lypsetty kuiviin kannattaa tilata Karjakunnan auto pihaan ja itsekin siirtyä uusiin hommiin.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/69c70d3b-569a-46b2-8990-8b64c9730877
Hanski piti tässä jo pari vuotta sitten kastetilaisuuden ja kastoi itse itsensä uudelleen. Siitä on hyvä alkaa uusi ja puhtoinen elämä. Tosin töppöilyä tuli jo uudellakin nimellä. Se aateluus kun vähän velvoittaa.

Näin vanhoista aineksista ei kannata yrittää rakentaa yhtään mitään. Vanha on vanha, laho on laho ja winkkaritollot ovat pers’aukisia pellejä. Ei näin vanhojen asioiden vatkaamisella saa kuin karvoja käteensä.

Herätkää jo! Tämä juna on mennyt jo vuosia sitten. ;)

ValuuttakauppiasMoktarGubta

Äänestä
  • Älä kerro enempää, etkai halua sekoittaa valuutan vaihtajia ja publikaaneja, joiden pöydät on täysiä runsaudessaan....

    Äänestä

Onkos tuosta mökistä edes veroja maksettu aikoinaan...

Äänestä

Ruohoranta aika ankee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/viihde/art-2000009969214.html

Mökin saunassa on kuulemma useampi Suomalainen julkimo käynyt ottamassa löylyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu