Hänellä on ehkä kovin kokemus politikasta kaikista ehdokkaista ja kovin ehkä kaikista elossa olevista poliitikoista, lisäksi hänellä on hyvä muisti. Väyrynen toisi väriä keskusteluihin paljonkin mutta ei pääse. Hän voisi kertoa asioita mitä ei moni haluaisi ääneen lausuttavan.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009970104.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009970104.html
Vastaukset 14
Vanhimmat
Paavon onni, että asuu Suomessa (on vielä hengissä)
Se ettei puolueeton mediamme puhu mitään puavosta kertoo kaiken äänestän ilman muuta väpää jos on ehdolla?🤔🤨🙄
Nyky päivänä ei saisi enää olla aloittajan kaltasia unelmoijia-
Se on kovaa peliä nykyään ja siinä ei Väyrynen pärjäisi vaikka
kuinka yrittäisi.Kyllä se kait joskus iskostuu aivoihin et aikansa kutakin
tai sitten ei,mutta kait siihenkin on pillereitä saatavana
Kuten aloittaja totesi,,,,niin ,,,minulla on paras kokemus jos verrataan kehenkä tahansa. Minua ,,,,tyrkitään ja tönitään ja viedään vaalikassakin nenänalta. Tätä minä en unohda vaan,,,,tulen ensivaaleihin mukaan kunnolla,,,,ja isolla budjetilla.
Siltä sen näyttää. Paavo on ehdottomasti hyvä ehdokas.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009970222.html
Paavo ei itse tajua että sen aika on ohi
Aika ollu ohi sillä jo vuoden 94 presidentinvaaleista saakka.
Ei ole mitään pelättävää. viikonloppuna oli ohjelma elämäni biisi ja siellä oli viisi vierasta, yksi heistä on tuleva Suomen presidentti eikä se ole paavo, ei kannata vinkua medialle, nyt voidaan ajatella, että työnhaku on menossa ja työ haastattelu ei ole ennistunut häneltä eli paikan saa joku muu.
Miltä tuntuisi jos uusi presidentti alkaisi puhumaan maamme liittämisestä venäjään ja eroa eu/natosta???
Väyrynen pääsee vasta virallisiin vaalitentteihin mukaan. Suomen porrrrvari-media järjestää näitä populistisia, kusetus-tilaisuuksia omille ehdokkailleen, ja siksi väykky pidetää piilossa, Tämä on sitä natsiemme "demokratiaa", jota ne todellisuudessa pelkäävät !!
t. haans.sea
MUISTA:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308038/kansalainen-muista-kaikki-suomen-mediat-on-porrvarin-hallussa-!-ja-tiedottaminen-on-sen-mukaista-
Paavolla on sama ongelma kuin saaralla anolla ja jaanalla pitäs saada 20 000 korttia kasaan sitten olisivat kisassa mukana.
Pavella on tarvittavat kortit jo kasassa mutta fasistimedia pitää tietoisesti sivussa.
Tuosta voit alustavasti kuulostella Väyrysen mietteitä nykymenosta
https://www.youtube.com/watch?v=ReD2OyFzT5E
Oleellista Väyrysen syrjäyttämiseen alkujutuisteluista on se, että pave tietää yhtä sun toista fasistimediamme juonista ja voisi niitä surutta myös mokuille ja kuspiäille kertoilla ja se saattaisi sotkea pahasti pakkaa !
Miksi kelkasta pudonnutta pitäisi pelätä? Paavon aika on yksinkertaisesti ohi. Ja hän on lähes ainoa, joka sitä ei tajua.
Hyökkäyksestä näkee sen. Pelko on kasvanut.
Ok hahaha buahaha.