https://www.youtube.com/watch?v=rB4riXCSdPc&ab_channel=OikeaSuunta
Ymmärtäkää että ei ole missään tapauksessa sopiva ihminen presidentiksi.
Ei haavistoa presidentiksi
26
695
Vastaukset 26
- Anonyymi
Ei tietenkään missään tapauksessa vihervasemmistolaista, joka ei kuulu edes kirkkoon. Ei semmosta.
- Anonyymi
Yyyyyyyyyyy
- Anonyymi
Ei ole ei, kuvottaa ajatuskin
- Anonyymi
En minäkään kuulu kirkkoon,en ole ikinä kuulunut, en syntyessänikään ole kuulema kuulunut kirkkoon , käynyt olen moneskin kirkossa elämäni aikoina, mut se ei ole tärkeintä, mihin ihmisen määräämään "lahkoon" kuuluu, kunhan itse elään elämänsä niin rikkeettä,kuin voi ! Mut - äänenstämään en mene kumpaakaan näistä, eka kierroksella äänestin, nyt ei ole tarvetta siihen !? Periaatteen/velvollisuuden vuoksi ei kannata äänestää, kun se ei vie perille. Typerä jo ajatuksenakin ! itseään ei viitsi narrata ..
- Anonyymi
Olisi hyvä kuulua kirkkoon tai johonkin muuhun kristilliseen seurakuntaan. Muuten elämä on juuretonta.
- Anonyymi
Asun melko lähellä Vimpeliä !
- Anonyymi
Jos haavistosta tulisi presidentti, maanantaina alkaisi vihreiden kansanedustajien möykkä ja mölinä, kuinka me suomalaiset olemme rasisteja. Alkaisi sananvapauden rajoittaminen ja puhe siirtolaisten oikeudesta valita asuinpaikka vapaasti.
Haaviston valinta vahvistaisi vihreitä ja se olisi katastrofi koko Suomelle.- Anonyymi
No ei alkais :D sulla on vähä liian isot luulot
- Anonyymi
Haavisto myötäilee arabimaita ja vaalikoneen mukaan Suomen etua ei saa laittaa muiden maiden edelle.
- Anonyymi
Hurriiaaa siis
Sanna ja stubb ❤️❤️❤️❤️ siinä on uuden ajan älykello poliitikot ❤️❤️❤️ kohta me saadaan kattoo niiden yhteisiä ig livejä, siis jos ette tiennyt niin kuliseissa ne on kavereita ❤️❤️❤️ - Anonyymi
Molemmilla aika sama ulkopoliittinen linja, paitsi ydinaseet.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010159704.html
Tämä ratkaisi lopulta, stubb tuossa ei vastannut suoraan mutta eräässä tentissä kertoi, että haluaa puolisolleen palkkaa edustamisesta.
Tässä Suomen tilanteessa ei ole varaa käyttää rahoja enempää mihinkään turhaan. Haukiokin oli töissä. Kuka nuo maksaisi no me veronmaksajat!- Anonyymi
Liittyykö tämä siihen elokapinaan jollaintavalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liittyykö tämä siihen elokapinaan jollaintavalla?
Joo tottakai ;)
- Anonyymi
Joo aivan sama! En äänestä
- Anonyymi
Et sinä päätä ketä äänestän!
- Anonyymi
Haavisto on paras.
- Anonyymi
Onneksi vihervasemmisto ei voittanut.
- Anonyymi
Vimpelissä Haavisto sai eniten ääniä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vimpelissä Haavisto sai eniten ääniä.
Haaviston kannatus oli Vimpelissä Järviseudun suurinta. Kommunistit eivät varmaan Stubbia ainakaan äänestäneet.
- Anonyymi
Tottahan kommunistit omaa toveriaan äänesti
- Anonyymi
Onneksi Hallajussi putosi jo ensimmäisellä kierroksella. Siksi äänestin Haavistoa. Sen vuoksi jokainen järkevä äänesti Haavistoa jo ensimmäisellä kierroksella. Viimeistään puhemiesvaalin loppunäytös osoitti, että Hallajussista ei ole presidentiksi. Alkoi uhriutumaan ja ulisemaan, kun osa kansanedustajista ja puolueista kritisoi hänen aiempaa käytöstään puhemiehenä. On kieroutunutta pitää itseään niin mestarillisena, ettei hyväksy toimintansa arvostelua. Uusi kekkonenko kuvitteli olevansa. Hyvä siis näin, meillä on tosin kyllä nyt Aleksanteri suurin.
- Anonyymi
Onneksi Haavistosta ei tullut presidenttiä,miehestä joka alentui teeskentelemään maasudun ystävää,kielti ilmiselvän vasemmistolaisuutensa ja viimeisenä hätähuutona kirkkoon kuulumattomana kävi veisaamassa mummoje kanssa virsiä.
- Anonyymi
Haavisto oli paras.Suomi on konseratiivine vaalit eivät olleet tasapuoliset seksuaalinen suuntautuminen ratkasi
- Anonyymi
Kokoomuslainen presidennti Stubb on kissaihminen.
On siellä moni koiraihminen joutunut tuota hapanta faktaa suussaan maiskuttelemaan.
Miten tuohon presidentin suuntautumiseen nyt oikein suhtautuisi ja miten sen itselleen suvaitsevaiseksi kääntäisi.
- Anonyymi
Siinähän teillä on nyt sitten presidentti. Ihan hiljaa on, kunnes saa päähänsä soitella jollekin ulkomaalaiselle elokuvatähdelle, joka on kehunut Suomea lehdissä. Onko turhempaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7111312- 1011067
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66761
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69532Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511