https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009971488.html
"Kallion virastotalon rokotuspisteellä Helsingissä on satojen ihmisten jono. Helsingin kaupungin koronarokotuspisteet aukesivat maanantaiaamulla kello 10.
– Kahdeksan aikaan jonottamassa oli jo iso joukko"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009970104.html
"Koronarokotukset ajautuivat kaaokseen – valtavia ruuhkia ja räyhäämistä.
Tilanne on äitynyt niin pahaksi, että ajanvarauspuhelimeen soittaneet ovat haukkuneet ja uhkailleet työntekijöitä. Etelä-Suomen Sanomien mukaan Lahden sote-keskuksen rokotuspisteelle on saavuttu ilman ajanvarausta ja yksi asiakkaista jopa sylki hoitajan päälle, kun ei saanut rokotetta."
Eikö tule mieleen näistä kuvista ja rokotus jonossa räyhäämisestä ja kohta rokotteesta tappelemisesta sikapiikki, jota jonotettiin ja josta tapeltiin.
Sikapiikkiä en ottanut, enkä sikaflunssaan edes sairastunut.
Tuosta tulee mieleen sikapiikki rokotukset
5
377
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisi tutustua niihin pfizerin asiakirjoihin joita pyysivät 75 vuodeksi salaamaan, jos niistä sitten jotain ymmärtäisi niin kiertäisi rokotuspisteet kaukaa.
- Anonyymi
En ole ainuttakaan korona piikki ottanut. Serkkujen perheet ovat ottaneet ja olivat kuumeessa, yskässä ja räkätaudissa.
Maskia olen käyttänyt estämään flunssan tarttumisen, eikä ole ollut räkätautia, joka oli joka ikinen syksy ennen maskia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole ainuttakaan korona piikki ottanut. Serkkujen perheet ovat ottaneet ja olivat kuumeessa, yskässä ja räkätaudissa.
Maskia olen käyttänyt estämään flunssan tarttumisen, eikä ole ollut räkätautia, joka oli joka ikinen syksy ennen maskia.Maskin käyttäminen oletettuja viruksia 50 nm vastaa kanaverkon käyttämistä ikkunassa hyttysiä estämään. Maskista on enemmän haittaa kuin hyötyä kun sisäilman 1500 ppm pitoisuutta pidetään terveydelle haitallisena niin miksiköhän maskien sisältä mitattuja yli 10000 ppm hiilidioksidipitoisuuksia hengitysilmassa ei pidettäisi haitallisena?
- Anonyymi
Mrna rokotus ja olet taatusti kipeänä
- Anonyymi
Roskalehtien linkkejä - NO NIILLÄ OLI TARKOITUS LISÄTÄ PIIKKIHIMOA - ja moni lammas narahti ja on nyt kuollut tai vammautui...tosi kuin vesi ja piti kuin seula -
Koronarokotus voi aiheuttaa päänsärkyä, joka muuttuu kuolettaviksi sairauskohtauksiksi – Tutkimus!
Huhtikuussa julkaistussa tutkimuksessa dokumentoitiin 73-vuotiaan miehen tapaus, joka sai Pfizerin mRNA-Covid-rokotteen, joka kehitti päänsäryn, jota seurasi kohtauksia, tajunnan menetyksiä ja lopulta kuolema. Tämä tapahtui vain 40 tuntia injektion jälkeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764977Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184356Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993087Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2502924Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432862- 522491
- 271919
- 341723
- 211721
- 631677