Miten saa paljon painoa lisää kun aineenvaihdunta on niin nopea että näytän ihan luuviululta? En kehtaa mennä mihinkää ilman isoja vaatteita. Auttaakaa pian. Syön pelkkää roskaruokaa ja paljon karkkia mutta mikään ei auta.
Miten Lihoa?!
Laiha mies -80
31297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Paras tapa on varmasti syödä paljon, mutta terveellisesti, sekä käydä säännöllisesti punttisalilla. Kyllä se paino siitä nousee, itsellä nousi kolmessa vuodessa 20kg.
Onkohan sitä olemassa lääkkeitä aineenvaihdunnan hidastamiseen - itsellä ei tietoa.
182cm/55kg ! ikää 23v. lääkärit vaa kohauttelee olkapäitää ja sanoo, että iän myötä tulee.. noin mulle sanottii jo kun olin 15v.
syön normaalisti, aamupala pari välipalaa pari lämmintä päivässä.. liikuntaa harrastan ainoastaan pari kertaa viikossa. kiloja vaan ei tule. mitään protskumömmöjä en halua käyttää ja kuntosalillekaan lienee turha mennä kun se olisi sellaista kestävyysharjoitusta..lihaksia kun ei tyhjästä muodostu. nii.. siis emmä lihasten takia painoani kiroile.. sais edes 10kg lisää..
mistä apua?
tässä hyvät neuvot.. http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=1500000000000112&posting=22000000007713286