Hyvin vahvasti nyt näyttäisi siltä, että kyseiseen mediassa myllyttämään ihan tavalliseen koiranruokaan on tehtaan tuotantoprosessissa päässyt eksymään joukkoon PersKOKkareita ;)
Musti ja Mirri laboratoriokokeiden tuloksia
Anonyymi-ap
16454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mää kyl arvasin tuon. Joo heti kun Lauvantaina oli teeveessä se typerä kokoomuslaanen minkä lempibiisiksi osoittautui se Kokkarit kattoon :D
Kuka olisi arvannut tuon? Kokkarit kattoon biisin, voi stupidoo
musti ja mirri boicot
Öö.. kun tuo firma sattumoisin on hellsingin pörssissä -niin mitähän niitten osakkeenomistajat tuumaavat ny?
Musti group joka on myös omistaja eläinlääkäriyhtiöissä, eläinlääkärit eivät uskalla kommentoida eivätkä halua nimeään julki, suomalaista korruptiota, kyllä tuo paska kasa kannattaisi penkoa perusteellisesti.
Musti Groupin osakekurssi romahti heti, kun pörssi aukesi – otsikot koirien vakavista oireista kerääntyivät läpi viikonlopun... https://yle.fi/a/74-20058776
Montako "työkkärin 9e/pvä" tyyppejä on tekemässä duunia tuolla firmalla töitä? Tarkoitan siis työkokeilua yms.
Suomessa on liikaa rakkeja,paskovat joka paikat
Niin, - monell nuorellaparilla ihmisvauvan sijasta onkin hommattu jokin "rakki"
Huono laatu ei kelpaa koiralle ei linnulle ,että on jotain pahaa.
Koira syö lähes mitä tahansa.. jos lisätään siihen syötävään lihaliemikuution kera keitettyä vettä
Ongelma ratkeaa helposti. Viet vaan koiranrakkisi piikille.
Entä jos tuo kutsumasi "rakki" on sittenkin ollut koko perheen ilo, ja ikäänkuin perheenjäsen.
Jahti&Vahti koiran ruuat tulee ilmeisesti
samasta tehtaasta Liedossa eli Musti groupin tehtaalta.
Mitä noihin koiranruoka firmoihin tulee, - niin vaikuttaa siltä, että mitä suurempi eläinruokafirma on keseessä -niin sitä paskempi on sen laatu.
Näiden tuotteiden laatu on liki yhtä syvältä persuusta kuin suomen nykyinen hallitus.
Ja joku blondi bimbo änkyttää ja selittää ettei näin saisi tapahtua. Joku Nelimarkka vielä. Kuinka kehtaavat myrkyttää koiria.