Se nähtiin vuonna -19 kun korona tuli. Miljoonat kuolivat. Siinä se mukamasvastustuskyky nähtiin.
Mutta kun tuli rokotteet, ei kestänyt kauaa kun kuolemat ja vakavat sairastumiset loppuivat.
Miten tässä on niin helvetin vaikeaa huomata johdonmukaisuus? Kun se suorastasn hyppää maasta ja puree palleihin.
Rokotteet nitistivät koronan.
Mutta kun tuli rokotteet, ei kestänyt kauaa kun kuolemat ja vakavat sairastumiset loppuivat.
Miten tässä on niin helvetin vaikeaa huomata johdonmukaisuus? Kun se suorastasn hyppää maasta ja puree palleihin.
Rokotteet nitistivät koronan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
1.1.2024 aktivoituu rokotteen nanobotit ja aivojen verisuonet räjähtää.
Vastustuskyky saavutetaan juuri tuolla että elinkelvottomat kuolee eikä lisäänny. Lopuilla sitten luontainen vastustuskyky.
3 pakollista työn takia ottanu koronan alussa ja lääkäri sanoi nyt että viisas oot ollu..tämä uusikin on flunssa vain. rokotellaan tod..sairaat ja vanhat vaan
Kommenttisinon todella epäjohdonmukainen ja typerä.
Rokottamattomat kuolivat vuonna -19 koska heillä ei sitten ollut sitä "luontaista vastustuskykyä". Sitä jatkui kuukausia eikä se osoittanut laantumista.
Rokotuskattavuuden lisääntyessä sitä vastustuskykyä kyllä tuli ja kuolemat ja vakavat sairastumiset vähentyivät.
Miten ihmeessä vastustuskyky voi muka syntyä jollekulle vain siksi että kieltäytyy rokotteesta?
Aito rokote laittaa elimistön oman mekanismin torjumaan tautia.
Jos vaihtoehtoisesti sairastaa taudin, elimistö "kouluttautuu" tautia vastaan, ja tauti läpikäytyä vastustuskyky torjuu virusta ja sen muuntuneita muotoja automaattisesti seuraavalla kerralla.
Tämä niinsanottu rokote joka koronaa vastaan väitettiin keksityn kolmessa kuukaudessa, oli aivan omassa sarjassaan.
Kyseinen tuote kykeni vastustamaan täsmäiskuna vain tätä yhtä virusta. Luonnollisen vastustuskyvyn saanut mukautuu viruksen eri muotoihin. Teollisuudelle on eduksi torjua vain yhtä virusta per piikityskerta, jolloin ikuinen rahasampo on luotu.
Joka virusta varten aina erikseen uutta piikkiä. Rahantuloa ei voi estää. Varsinkin kun maksajina ovat valtioiden verovarojen kassat.
Kyseinen rokote ilmoitettiin heti alussa olevan kokeellinen, ja että jokainen ottaa sen omalla vastuullaan. Lisäksi valmistajat ja jakelijat nauttivat täydestä vastuuvapaudesta.
Myöhemmin kuitenkin poliitikoille myönnettiin ja kirjattiin lakiin miljoonakorvaukset kyseisen rokotteen haitoista. Muut kuin poliitikot eivät korvausta voineet saada.
Kyseisen rokotteen kerrottiin alkuun suojaavan taudilta, mutta toisin kävi, jolloin markkinointipuheita muokattiin ja kerrottiin jatkossa että suojaisi "kovemmalta" taudilta.
Kyseinen rokotteeksi tarkoitettu tuote ei suojannut taudin tarttumiselta, ei taudin levittämiseltä, ei tautiin sairastumiselta.
Kyseessä oli juosten kusten tehty aine jota jakelemalla rahaa siirtyi taskuista toisiin ja paljon.
Moraalin voi unohtaa saman tien kun noin paljosta rahasta on kyse.
Ottakoot piikkejä ketkä haluaa, ja jättäkööt ottamatta ne keiden mielestä korona piikissä ei ole kaikki asiat avointa ja kunnossa.
Korona rokotteen ehdoissa taisi ollakin ettei valtiot saa alkaa avata tuotteen sisältöä omissa laboratorioissaan. Tuote oli otettava sokkona nahkaansa.
Ottakoot ketkä luottavat siihen että ihmiskunnalle halutaan pyyteettömästi pelkkää hyvää.
Elämme totuuden jälkeistä aikaa. Rokotevastaisten mielestä tiedemiehet ja tutkijat eivät tiedä mitään, mutta he tietävät. Ja pian ketjuun ilmestyy hymiöpelle kertomaan tuulesta temmattuja näkemyksiään rokotteiden vaaroista.
Etkö luota YLEN uutisiin mistä sinä sitten saat sun datan haluan tutkia sitä 😂🤣
https://yle.fi/a/3-12667849
Tiedätkö miten paljon rahoitusta saa puhumalla paskaa 😂🤣
Minusta näyttää, että se ihan sama väitetty tiedevastaisuus on joillakin rokotteiden turvallisuutta painottavilla.
Missä se täydellinen tilasto on Emme Tiedä 😂🤣
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/osa-ilmoitetuista-koronakuolemista-ei-johdu-taudista-jopa-liikennekuolemat-kirjautuneet-koronakuolemiksi-emme-tieda-joukon-suuruutta/8362566
Antivaxxereilla kuulemma on 100% varmat tilastot, kuten oli siitäkin että noin neljä miljardia ihmistä kuolee rokotteeseen vuosien 2021-22 aikana.
Antivaxerien nopeasti hupeneva joukko odottaa ruumiskasoja vieläkin.
D vitamiini on tehokas estämään en ole saanut vielä koronaa. En ole ottanut k rokotteita enkä ole käyttänyt maskia ne ei selväti estä taudin saamista.
estämistä edes tarvita koska terveet ihmiset kyllä Kestää hyvin tuon pienen nuhan.
lähinnä sairaiden / vanhusten ongelmia nuo flunssat on...toisaalta jos on niin huonokuntoinen ettei flunssaa edes kestä niin kannattaako todellakaan roikkua elämässä kiinni.
Ero nykypäivän ja rokottamattomien vuoteen -19 on melkoinen.
Vain todellisuudenkietäjä-antivakseri ei näe tätä eroa vaan vääntää sen epätodelliseksi.
👍👍
Miksi ALOITTAJA haluaa taas moneen kertaan toitottaa rokottamattomille omaa totuuttaan ,vai oletko lääketehtaan juoksupoika ?
Annetaan rokottamattomien nyt tällä kertaa olla rauhassa ja ELÄÄ omilla ehdoillaan terveenä .
Montako kuinka monta rokotettua kuoli silloin kun covid-19 tuli, vaikkapa vuoden 2020 aikana?
Kuinka monta rokotettua kuoli rokotusten saavutettua 80% kattavuuden, vaikkapa kesäkuun -22 jälkeen vuoden aikana?
Vastaa. Siinä on sinulle todellisuutta, siis oikeaa todellisuutta, ei antivaxxerien harhaista illuusiota.
No sittenhän korona riehuu yhä rokottamattomien keskuudessa, vai kuinka? Mutta on "loppunut" rokotettujen keskuudessa?
Hei vaan täältä todellisuudesta. Joku sinun ynnäilyssäsi meni pieleen.
Niinhän se tekeekin.
Luintainen vastustuskyky syntyy vain sairastumisen kautta, jos ei kuole.
Rokotteet auttavat elimistöä sen tärkeän elossapitävän kynnyksen yli. Js nähdäänhän se siitä, että korona on laantunut.
Rokoteiden tehoaika on aika lyhyt niitähän piti ottajien hakea 2kk välein. Aluksi jopa 2 viikon välein.
Höpö höpö. Kaksi viikkoa menee vasta-aineiden syntymiseen.
Niiden säilymisaika on joitakin kuukausia, sai niitä sitten millä tavoin tahansa.