Jos paketti-autoon laittaa irtosängyn patjan, peiton tyynyn ja muuta tavaraa niin onko se edelleen pakettiauto?
Mikäli rakentaa aivan erillään olevaan laatikkoo sisukset ja käyttää pakettiautoa tavaran kuljetuksiin ja ajoittain työntää trukilla tuon laatikon autoon jota ei kiinnitetä auton tavaratilassa mihinkään. Niin onko pakettiauto edelleen pakettiauto kun huonekalut on laatikossa?
Mikäli rakentaa aivan erillisen mökin jonka nostaa pakettiauton lavalle trukilla ja kiinitetään liinoilla niin onko pakettiauto edelleen pakettiauto. Onko asioilla merkitystä jos pakettiauto on kevyt kuormaauto?
Tiiäkkö nää milloin pakettiauto muuttuu matkailuautoksi?
Anonyymi-ap
1
258
Vastaukset
- Anonyymi
Voit pitää siitä laatikkoasi pakettiautossa kotipihallasi ihan vapaasti. Voit myös siirtää sen laatikon pakettiautossa jonnekin.
Jos lähdet laatikko pakettiautossa kiertelemään Suomea useaksi päiväksi ja palaat takaisin kotipihallesi, niin kyse on matkailuautosta. Turha selitellä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645150Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362329Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191564Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927