Vain kerran

Vaikka voi olla suunnaton vahinko, että on syntynyt tänne maailmaan kärsimään, yksi on varma: se voi tapahtua kullekin vain kerran. Sen jälkeen on kaiken kärsimyksen ulkopuolella.

Siksi kiitämme Kristusta, joka sovintoverellään, ristinkuolemallaan ja ylösnousemuksellaan on tämän meille varmistanut.

Kautta kärsimysten voittoon

1. Kautta kärsimysten voittoon Käynyt tie on Jeesuksen, Eikä meille toista tietä Suotu maassa varjojen. Katso, Israel kun kulki Maahan Herran lupaamaan, Vaarojen ja vaivain kautta Matka sinne kulki vaan.

2. Kautta kärsimysten voittoon Käy myös kristikunnan tie. Kulkemaansa tietä Herra Palvelijansakin vie. Taivaan valtakunnan siemen Kyynelpeltoon kylvetään, Mutta siemen, kun se kuolee, Nouseva on elämään.

3. Kautta kärsimysten voittoon! Niin, se tie vie voittohon, Vaikka kyynel joskus vierii, Taistelu kun kuuma on. Jeesus voitti kuollessansa, Israel sai Kaanaanmaan, Taistellut on pyhäin joukko, Kun se kerran kruunataan.

4. Kautta kärsimysten voittoon! Laula rohkein mielin niin Voitoista myös taisteluissa Astuin Herran askeliin. Sillä tiellä hänen työnsä Voittaa synnin kurjuuden, Voittaa aina sydämissä Murtuneitten syntisten.

Hedvig Posse 🌹👀

4

302

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      oletko sukua sille euro tulee kahtena takaisin ?

      • Anonyymi

        rikkaus ja voimavara 🤣


      • <<oletko sukua sille euro tulee kahtena takaisin ?<<

        Luultavasti en ole, sillä en tiedä ketään, joka olisi niin sanonut. 🌹👀


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        💋 ­­N­­­y­m­f­o­­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18097712L

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      49
      1278
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      15
      1008
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      967
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      430
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      427
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      419
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    Aihe