Dimitri Pasko ja Maria Sahareva

Miksi venäjän tiedottajilla on näin koomiset nimet?
-Naapurin mullitkin nauraa.
12269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Koko putinin venäjä on tahatonta mustaa komiikkaa jota putin tekee tosissaan muttei ymmärrä tekevänsä komiikkaa.

Äänestä

Jos luki-häiriösi voisi korjata, eivät nimet olisi koomisia.
Mutta valitettavasti luki-häiriötä ei voi korjata.

Äänestä
  • Lukekaa Keir Gilesin kirjoittama Venäjän sota kaikkia jokaista vastaan ja mitä se sinulle merkitsee.
    Jos ette ymmärrä Suomea niin sanokaa jollekin joka lukeesen teille. Myös Book Beatista löytyy👍

    Äänestä

  • Se ja Sama.. venäläiset polveutuu 400 luvulta lähtien Tzingis Khan jälkeläisiä...ne tappo ja raiskasi ja ryöväri siellä mikä nykyään on Puten lätti... ja vuosisatojen ajan kuluessa siitä tuli sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan mongolien ja venäläisten sekajätteen tulosta.. nimet on mitä on mutta nehän ei ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Se ja Sama.. venäläiset polveutuu 400 luvulta lähtien Tzingis Khan jälkeläisiä...ne tappo ja raiskasi ja ryöväri siellä mikä nykyään on Puten lätti... ja vuosisatojen ajan kuluessa siitä tuli sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan mongolien ja venäläisten sekajätteen tulosta.. nimet on mitä on mutta nehän ei ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin

    UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE

    Äänestä

Kyllä ne lukihäiriöiset on putinin venäjällä. Eivät osaa lukea ja ymmärtää mitä "Raja-alue" tarkoittaa maiden välisellä alueeella.

Äänestä
  • Kukapa tuollaista outoa kieltä ymmärtäisi.
    99,9 prosenttia maapallon väestöstä ei ymmärrä, mitä "Raja-alue" tarkoittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kukapa tuollaista outoa kieltä ymmärtäisi.
    99,9 prosenttia maapallon väestöstä ei ymmärrä, mitä "Raja-alue" tarkoittaa.

    Tiltu ei ymmärrä raja-alueella lukevan kummankin maan kielellä raja-alue.

    Monissa maissa käytetään useampaakin kieltä, muttei venäjällä.

    Sekin ihmetyttää kun venäläiset tulevat naapurimaan puolelle venäjän suunnasta eivätkä siltikään ymmärrä lukemaansa.

    Ilmeisesti venäläiseltä ja tiltulta ei voi vähästäkään vaatia mitään, ei vain ymmärrys riitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Tiltu ei ymmärrä raja-alueella lukevan kummankin maan kielellä raja-alue.

    Monissa maissa käytetään useampaakin kieltä, muttei venäjällä.

    Sekin ihmetyttää kun venäläiset tulevat naapurimaan puolelle venäjän suunnasta eivätkä siltikään ymmärrä lukemaansa.

    Ilmeisesti venäläiseltä ja tiltulta ei voi vähästäkään vaatia mitään, ei vain ymmärrys riitä.

    Rajan toisella puolella on Puten lätti ja ei Euroopalaisia.. tällä puolella on EU.. venäläinen hehe hehe

    Äänestä

Maria Sahareva osu kerran retkellä eteen ja olihan sillä siisti ja tulinen reva kuten nimikin jo sanoo ja tykkäsi vähän kovemmasta kyydistä joten oli hällä onni että osuin paikalle niin sai mitä halusi.

Äänestä
  • Sahasit sitten kunnolla...🙂

    Äänestä

Saharova jo paremminkin mature kategoriaan nykyisin .Toki voittaa reilusti vältetään sun muut ja vielä kyytikelpoinen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi venäjän tiedottajilla on näin koomiset nimet?
-Naapurin mullitkin nauraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu