Hallituksemme suorastaan haluaa kiihdyttää lääkärien palkkojen kasvua, apteekkareiden vallasta halutaan pitää kiinni, omistusasunnossa asuvat asumistukea saavat halutaan vuokralle kokoomusäänestäjille (fakta on, että ko talot on yleensä röttelöitä joita ei kunnosteta eikä niin halvalla vuokralla kokooomusäänestäjän sijotuskämpässä asuta) ym..
Sitte ne leikkaa muutenki duunareilta ja köyhiltä antaen niiltä leikatut rahat rikkaille. Veropäivä näytti taas että rikkaimmat muutenki sutkaa juristeineen tulonsa paperilla pääomatuloiksi.
Roh röh röh röh kokoomus, persut, "kristilliset" ja ruotsalaiset Suomessa. Oma lehmä ojasssa niin pitää lypsää itelle härskisti duunarien ja köyhien lehmät.
Sitte ne leikkaa muutenki duunareilta ja köyhiltä antaen niiltä leikatut rahat rikkaille. Veropäivä näytti taas että rikkaimmat muutenki sutkaa juristeineen tulonsa paperilla pääomatuloiksi.
Roh röh röh röh kokoomus, persut, "kristilliset" ja ruotsalaiset Suomessa. Oma lehmä ojasssa niin pitää lypsää itelle härskisti duunarien ja köyhien lehmät.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitä valitat? Kaikki saa ruveta milloin vain lääkäriksi tai apteekkariksi ja rikastua.
Se vie vain sen 6-10vuotta se rupeaminen...siksi siitä maksetaan😀
Minä lääkärinä nautin yli 200 tonnin tuloja. Pienellä työllä.
Apteekkariksi kuka vain? Ajatteletko?
Sie olet lääkäri jota kukaan ei halua! Osaamaton tollo.
Jos olet onnekas sulle tunteja jonotettuasi terveyskeskuksessa tulee jolmannen vuodeb röyhkeä opiskelijan planttu tutkimaan. Ei tajua mistään mitään ja se mulkku kilpailee vielä nuppitaksasta päivystettyään 48h putkeen, josta on nukkunu puolet ajasta.
Mitä mieltä siitä että Sanna teki v2021 hurjan tuloeroennätyksen?
Sannan hallitus järjesti kaikille köyhille hyvät asunnot ja lähes ilmaista ruokaa. Lääkärissä käynnit ja apteekkituottet sai melkein ilmaiseksi. Peruspäivärahalla eli todella mukavasti.
Nyt kaikki menee päin veetä. Mitään ei saa ilmaiseksi, asunto on huono. Pahinta on se, että saattaa joutua jopa töihin! Rikkaa ihmiset juoksentelee töissä ja vievät kaiken köyhältä oleskelijalta. Törkeää, todella törkeää!
Jep 🤪🤪👍👍
Missä ne hyvät asunnot on? Ne vasemmistohallitus "anto" köyhile 20eur/kk tosin ne otti joku 30eur pois. Indeksikorotuksiahan köyhät ei juuri ole nähny. Toki voit aatella että olet turvassa ku poliisien määrää lisätään. Köyhät lähtee joskus barrikaadeille, kai se ois parempi estää. Toki sie kai nauttisit ku pääsisit ihmisiä ampuun.
Köyhät kyykkyyn
ja asematunneliin ?