3kk ajolupa

Eli jos otan tuontiautooni 3kk ajoluvan niin tarkoittaako se sitä, että saan maksaa verotkin 3kk:n kuluttua vaikka veropäätös tulisi aiemminkin?
31058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Veroille maksuaikaa 10 vuorokautta päätöksen antamisesta.

Ajoluvan voimassaolo päättyy samaisella hetkellä, joten teoriassa 3 kk:n ajolupa saattaisi muodustua vain 10 vrk:n ajoluvaksi.

Äänestä

Itse sanoin tullissa etteivät pitäisi kiirettä veropäätöksen kanssa.En tiedä auttoiko,mutta päätös tuli kuukauden päästä.
Autona audi a4 -97 joita on verotettu varmaan satamäärin.Luulisi tulevan päätöksen muutamassa päivässä...

Äänestä
  • Ei se siihen käsittelyaikaan vaikuta, mitä olet tiskillä toivonut. Hoputtaminenkin on aivan yhtä tyhjän kanssa.

    Kuukausi on nykyään aivan normaaliaika. Enemmän eroa on kaiketi eri toimipisteiden välillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaino kirjoitti:

Eli jos otan tuontiautooni 3kk ajoluvan niin tarkoittaako se sitä, että saan maksaa verotkin 3kk:n kuluttua vaikka veropäätös tulisi aiemminkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu