Venäjä-Iran-Pohjois-Korea ohjaavat nyt maailmaa

Anonyymi-ap

12

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jessss, toivottavasti koko ihmiskunta tuhoutuu. Säälittäviä Ollaan, annetaan kauheuksia tapahtua. Ja Jumala hahhah mikä hassu keksintö. Toivon ihmiskunnan täys tuhoa!

      • Anonyymi

        No ainakin luonto kiittäisi


      • Anonyymi kirjoitti:

        No ainakin luonto kiittäisi

        "Kolmas Maailmansota on alkanut".

        Syyriassa ja Itä-ukrainassa on ollut sotatila jo kymmenen vuotta. Mukana ollut Venäjä.


      • Anonyymi
        torre3 kirjoitti:

        "Kolmas Maailmansota on alkanut".

        Syyriassa ja Itä-ukrainassa on ollut sotatila jo kymmenen vuotta. Mukana ollut Venäjä.

        Taas haet huomiota, RumaJammy.

        Todella hupaisaa!
        🤓


    • ”Ongelma on hänen mukaansa (europarlamentaarikko Riho Terras ) se, että samaan aikaan kun Putinin oletukset Venäjän kansan ja Kiinan henkisestä tuesta hänelle ovat pitäneet kutinsa, niin USA näyttää menettävän kontrolliaan maailman tapahtumiin osin sisäisen kiistelynkin takia.”

      Putin ajaa Yhdysvaltojen hajaannusta ja olisi hyvin tyytyväinen jos Trump tulisi presidentiksi. Se tietäisi Yhdysvaltojen heikkenemistä siten, että Venäjä pääsisi valtaamaan valtioita Euroopasta.

      Kiina kyllä jollain tavalla tukee, mutta ehkä enemmän se odottaa hetkeä, kun saa Venäjän heikoksi ja se pääsee valtaamaan maailmaa.

      • Anonyymi

        Ja trumppilaiset vielä heikentävät lisää Yhdysvaltoja jumittamalla tahallaan edustajainhuonetta. Apua ei tipu Ukrainalle eikä Israelille. Onko luottamista enää siihenkään tulisiko sitä esimerkiksi Suomelle?

        KTS


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ja trumppilaiset vielä heikentävät lisää Yhdysvaltoja jumittamalla tahallaan edustajainhuonetta. Apua ei tipu Ukrainalle eikä Israelille. Onko luottamista enää siihenkään tulisiko sitä esimerkiksi Suomelle?

        KTS

        "Onko luottamista enää siihenkään tulisiko sitä esimerkiksi Suomelle?"

        En kyllä luottaisi, sillä eihän näin pieni maa noille mitään merkitse. Kun tuntuu ettei Euroopalla ole niin väliä muutenkaan.


    • Yhden virolaisupseerin arviot tuskin maailmaa keikauttavat. 🌹👀

      • No, onhan lisänä rokassa, kuten sanotaan.


    • "Venäjä-Iran-Pohjois-Korea -akseli ohjaa maailman tapahtumia."

      Hyvä, että tuossa ei ole Kiina mukana. Jos Kiina lähtisi toden teolla mukaan, kertoisi se, että Kiinalla on vakavia sisäisiä ongelmia. Luulisi, että vakaa maailma hyödyttäisi Kiinaa ja sen taloutta.

      • Kiinan lisäksi Intia on nousevat talousmahti.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      23
      7286
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      93
      5943
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      109
      3977
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      129
      3932
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      163
      1763
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      58
      1608
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      131
      1510
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1321
    9. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      28
      1301
    10. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1292
    Aihe