on syytettynä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Jos oikeus olisi yhdenmukainen Suomessa niin kaikki persut pitäisi laittaa syytteeseen. Emäpersu etunenässä!
Onpa kauheata että Päivi Räsänen
Anonyymi-ap
9199
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Edustaja Räsänen vetoaa uskonnonvapauteen, mutta unohtaa toisten vapauden. Uskonnonvapaus eli perustuslain 11§ tarkoittaa että jokisella on oikeus omaan elämänkatsomukseensa. Se on siis kaikilla ja ihmisarvon on oltava jakamaton. Vaikka Räsästä ei tuomittaisikaan, hän on itse tuominnut toisia ihmisiä. Siitäkin löytyy kohta Raamatusta. Raamattu ei kuitenkaan ole lakikirja, joten päädymme vain "toteuttamaan valintojamme".
Raamatusta löytyy myös kohtia, mitkä eivät ole kyseistä puoluetta estäneet rikkomaan Raamatun ohjeita. Työtön esimerkiksi joutuu tekemään ja allekirjoittamaan suunnitelmia omasta elämästään. KL estää häneltä elämisen "päivä kerrallaan". Silloin rikotaan samaa perustuslain kohtaa. Valikoitu Raamatun lukeminen on hyvin tyypillistä henkilöille jotka eivät välitä muista.
EU-Suomessa natsit hallituksessa-
ja kristitty syytteessä....
eikö olisi jo aika lopettaa persepuhe-petterin natsi-sirkus...
No mitä sinä ymmärrät raamatusta?
Tiedoksesti, Pikku-Ville, että P. Räsänen on kristillisdemokraatti.
Jos Räsänen saa tuomion, niin oikeuslaitos on täysi vitsi. Miksi tällaiseen tuhlataan edes veronmaksajien rahoja, onko syyttäjän budjetti rajaton?
Satanistit johtaa maata, siksi meno on tällaista.
Kansanryhmä taisi kiihottua kun syytteetkin nostettiin. Onko niitä kiihottuneita saatu todistamaan kiihottuminen? Vai perustuuko syytteet olettamukseen, että joku on saattanut kiihottua?
Ei ne teot vaan ne sanat, ne ne loukkaa eniten oikeusoppineita jos joku oikein kunnolla sivaltaa.
Tälläkin palstalla on pahempia persutekstejä ihmisiä vastaan kuin mitä Räsänen on sanonut raamattuun vedoten.
No kun SDP on päättänyt, että homotkin on ihmisiä.