Tyhmä tsuhna!

Siis tyhmät täällä rakentaa miljoonilla aitaa rajakorpeen?? Miksi helvetissä maahanmuuttajat sinne änkeäisi kun rajanylityspaikoille pääsee tietä pitkin, eikä ole edes mitään aitaa edessä, HHHHEHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
En enää ihmettele miksi perussuomalaisia on paljon, ovat todella perus. Kyllä tuolle touhulle nauraa jo ne raja-aidan "seipäätkin":
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

HHHHEHHEHHHH naurattaa vieläkin, pidin aluperinkin aitaa typeränä ideana.

Äänestä

Ja pyörällä pääsee tasasta tietä. Kun jaksaa raja-asemien välin, sitten rikas euvaltio kuljettaa diplomaattiautojen kyydillä lähimpiin loistohotelleihin.

Äänestä

Siihen aitaan pitäisi vielä laittaa reilun miljardin verran euroja.
Löytyyköhän jostain niin paljon?

Äänestä

Tää on kyl totta.Ei kai kukaan aidan yli pyri tuleen Imatralla kun NUIJAMAAL JA VAALIMAAL JÄTTÄÄ VAAN FILLARIN RAJATOLPAN VIEREEN,HYPPÄÄ SAVON LINJAN BUSSIIN JA HURAUTTAA höyryävien lihapatojen ääreen joutsenoon.Siellä hiljaa funtsii kela kyytiä itäkeskukseen hesaan.Ja yht äkkiä olo on turvattu ( siis toimeen tulo ) EU alueella.Helppoa. kyllä kansa suomessa vähän ihmettelee.

Äänestä

Ei kannata yrittää nostaa fillaria piikkilanka-aidan yli, kun asfalttia pitkin portistakin pääsee. Taikasana "asylum" avaa portit, vaikka passit ja paperit olisi hukkuneet matkalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis tyhmät täällä rakentaa miljoonilla aitaa rajakorpeen?? Miksi helvetissä maahanmuuttajat sinne änkeäisi kun rajanylityspaikoille pääsee tietä pitkin, eikä ole edes mitään aitaa edessä, HHHHEHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
En enää ihmettele miksi perussuomalaisia on paljon, ovat todella perus. Kyllä tuolle touhulle nauraa jo ne raja-aidan "seipäätkin":

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu