Onko päättäjien joukossa rotta

Mistähän kummasta Venäjälle on kulkeutunut tieto, että osa maahantunkeutumista tajoittavista rajatoimenpiteistä siirtyy kevääseen. Olenko lukenut liikaa agenttipokkareita vai voisiko joukossamme olla ”rottia”? Kumma yhteensattuma joka tapauksessa.
10191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Raja menee kiinni.

On se Venäjä kauhea maa, kun siellä ei haluta hakea turvapaikkaa. Putinin häpeä.

On se Putin heikko hallitsija, kun rajaviranomaiset ottaa lahjuksia ja toimittaa paperittomia Suomen rajalle. Ei saa Putin edes näitä hoidettua. Miten tulisi toimeen suuren armeijan kanssa Ukrainassa. Taitavat ryypätä ja rellestää, Joko kaikki rangaistusvangit on tapettu sotarintamalla? Jos armahdettuja on kohta muutama tuhat, niin on Moskovassa rosvojoukko irrallaan.

Äänestä
  • Nythän näyttää siltä, että asioihin on tartuttu,. Pahasti kuitenkin arveluttaa lastentarhalta vaikuttava rajavartiolaitos ja sisäministeriön vassarivirkamiehet, jotka näyttävät toteuttavan ideologioitaan vastuustaan huolimatta. Päiväkotievalla ja demareiden naimalla on myös sanasensa sanottavana. Elämme jännittäviä aikoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Nythän näyttää siltä, että asioihin on tartuttu,. Pahasti kuitenkin arveluttaa lastentarhalta vaikuttava rajavartiolaitos ja sisäministeriön vassarivirkamiehet, jotka näyttävät toteuttavan ideologioitaan vastuustaan huolimatta. Päiväkotievalla ja demareiden naimalla on myös sanasensa sanottavana. Elämme jännittäviä aikoja.

    Virkamiehet vaihdettava . Suomessahan on työvoimapula jota nämä vaihtoon menevät ovat vuosia hokeneet .

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Virkamiehet vaihdettava . Suomessahan on työvoimapula jota nämä vaihtoon menevät ovat vuosia hokeneet .

    Samaa mieltä, mutta viivyttelemättä.

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    🍑 ­N­­y­­­m­­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18108575o

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kyllä ei voi kuin ihmetellä miten meillä ei rajavalvontaa hoideta kuntoon. Ihmelellään kun huumeiden käyttö lisäätyy siinä jo hyvä ja peruste rajojen liikenteeseen stop. Valokuvataan kaikki rajalla kulkevat ym.

Äänestä
  • Toivottavasti Rantanen ehtii laittaa tämänkin asian kuntoon. Suomalaisille elvistellään rajoilla, mutta kun pitäisi jotakin tehdä menee sormi suuhun. Onneksi saatiin hallinnonalalle kunnon ministeri.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Toivottavasti Rantanen ehtii laittaa tämänkin asian kuntoon. Suomalaisille elvistellään rajoilla, mutta kun pitäisi jotakin tehdä menee sormi suuhun. Onneksi saatiin hallinnonalalle kunnon ministeri.

    RANTANEN ei kykene laittamaan mitään kuntoon ilman,että Niinistö puuttuu peliin. Pelkkiä suun pieksijöitä koko persusakki.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    RANTANEN ei kykene laittamaan mitään kuntoon ilman,että Niinistö puuttuu peliin. Pelkkiä suun pieksijöitä koko persusakki.

    Olen täysin eri mieltä. Minulla on vielä hyvin mielessä edellinen neljä vuotta.

    Äänestä

Just näin, edellinen hallitus yritti ajaa Suomea kivikaudelle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mistähän kummasta Venäjälle on kulkeutunut tieto, että osa maahantunkeutumista tajoittavista rajatoimenpiteistä siirtyy kevääseen. Olenko lukenut liikaa agenttipokkareita vai voisiko joukossamme olla ”rottia”? Kumma yhteensattuma joka tapauksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu