Pun porukat ovat tyytymättömiä kotimaansa oloihin, he lähtevät maahan, jossa heidän kuulemiensa tarinoiden mukaan on tarjolla ilmaiseksi ja ilman mitään vastuuta mistään asuntoja , ruokaa ja kaikkea kivaa. Velvollisuuksia ei ole, oikeuksia on enemmän kuin maassa työtä tekevillä, pysyvästi asuvilla kansalaisilla.
Kun porukka lähestyy idästä päin tuon valtakunnan rajaa, ja kyltissä lukee Nuijamaa, niin porukka riemastuu: Tämä sen täytyy olla!
Kun porukka lähestyy idästä päin tuon valtakunnan rajaa, ja kyltissä lukee Nuijamaa, niin porukka riemastuu: Tämä sen täytyy olla!
Vastaukset 2
Vanhimmat
No näinhän se on.Vuosia on somalit saanut enemmän tukia kuin kantasuomalaiset.
Aloitus osuu nappiin, tämä on juuri tuo HÖLMÖLANDIA !! Eurostoliittoon liittymisen jälkeen tästä maasta tuli vielä taamotumpi kuin Neuvostoliiton "ikeen" alla .
Neuvostoliiton uhka pakotti pitämään yllä oikeita puolustusvoimia ja ihmisissä eli sotaveteraanien keskuudessa ollessa oikea maanpuolustus tahto.
On surkuhupaisaa lukea päivän lehdistä, että rajavartiostokin kyselee saapuneilta kunniavierailta, että ketkä teistä haluaa olla porukoissa keskenään ja onhan nyt kaikki hyvin jotta jaksatte ensin vastaanottoon asti.
Lisäksi rajavartiosto näkyy olleen huolissaan kun tulevat ilman kypäriä valottomilla pyörillä.
Puolirikollisia kohdellaan tosiaankin kuin kuninkaallisia, hullulta tuntuu vaikka torvisoittokuntia ei uutiskuvissa ole vielä nähty, eikä vihervasemmistolaiset naislaulajat ole ehtineet vielä tervetuliaiskonsertteja pykäämään.